Tájékozódási futás

2023.01.13. 19:35

Nógrádi tájfutók az országos élvonalban – kiváló ranglistahelyezésekkel büszkélkedhetnek

A Magyar Tájékozódási Futó Szövetségben elkészült az elmúlt év országos rangsoroló versenyeinek korosztályos összegzése. A ranglistapontszerzés ezúttal a felnőtt-, ifjúsági, szeniorkorosztályok minősítési fokozatokkal együtt járó abszolút rangsorhelyezéseit tartalmazza. Egy versenyzőnek korosztályonként minimum évi hat rangsoroló versenyen elért legjobb teljesítményét követően a legmagasabb pontérték elhagyása mellett az öt legjobb eredményéből került kiszámításra.

Nool

Felnőtt férfiaknál a győztes a salgótarjáni nagyszülőkkel rendelkező fővárosi Bakó Áron (Tabáni Spartacus) lett. A már szeniorkorba (35 év felett) lépett, Salgótarjáni Dornyay versenyzője, Gösswein Csaba az országos felnőtt ranglista igen előkelő hetedik helyén végzett. Teljesítményével I. osztályú minősítést szállított egyesületének. Mögötte klubtársai közül Stork Mihály másod-, míg Berecz Gábor és a balassagyarmati Kovács Sebestyén harmadosztályú minősítési fokozattal járó rangsorpontos helyezést tudott elérni. Rajtuk kívül a fiatal Tóth Ábel Tibor és Molnár Antal (Dornyay) jutott még helyezési számmal járó pontértékekhez.

Gösswein Csaba
Gösswein Csaba az országos felnőtt ranglista 7. helyén végzett
Forrás: Beküldött fotó

Felnőtt nőknél a 21 évnél fiatalabbak igencsak leiskolázták a korban már felnőtt versenyzőket

A ranglistavezető a még ifjúsági korú veszprémi színeket képviselt Máramarosi Rita lett, klubtársa, Mérő Dominika előtt. A tarjániak nem kis örömére a még csak juniorkorú Mag Viktória a felnőtt női ranglista harmadik helyére került. (A napokban az MTFSZ versenybizottsága az elmúlt évi világversenyeken elért eredménye alapján Mag Viktóriának 2023–2024. évre nemzetközi minősítést adományozott - a szerk.) Mag Fruzsina remek hetedik, míg klubtársa, Nagy Szilvia a harmincnegyedik helyen zárt. A tarjáni ikrek az elmúlt évi hazai rangsoroló versenyeken járó pontszámaik alapján I. osztályú felnőtt minősítési szintet teljesítettek.

Mag Viktória két évre érvényes nemzetközi versenyzői minősítést kapott

A junior versenyzők is büszkék lehetnek elért eredményeikre

Junior lányoknál az országos ranglista első két helyén Mag Viktória és Mag Fruzsina végzett, de Nagy Szilvia is nagyon jól szerepelt, hiszen éves teljesítménye alapján a hatodik helyen zárt. Junior férfiaknál Tóth Ábel Tibor (Dornyay) a rangsor 26. helyére került fel.

Mag Fruzsina 7. helyen zárt

Ifjúsági lányok abszolút értékelésű (10–18 év) rangsorába Marosszéky Panna (N16 korosztály), Ozsvárt Enikő (N14 korosztály), Korponai Jázmin, Balla Edina (N12 korosztály, mindannyian Dornyay) tudott bekerülni. Ifjúsági fiúk abszolút értékelésű rangsorában Maier Bendegúz Dor­nyay-arany­jel­vé­nyes minősítési szintet teljesítve az élmezőnyt jelentő tizenötödik helyen zárta az elmúlt év rangsorpontszerző versenyeit. Klubtársai közül Molnár István, Verebélyi Attila, Alb Zalán ezüst, míg Marosszéki Péter (egy századponttal lemaradva) bronzjelvényes minősítést jelentő rangsorpontos helyen végzett.