2016.01.12. 15:21

Frink helytállt a szeniorok között

fenyvesi

[caption id="" align="alignleft" width="700"] Frink Ferenc[/caption]

Sakk. Budapesten rendezték meg az elmúlt év végén a magyar felnőtt villám és rapid bajnokságot, ahol a salgótarjániakat erősítő Frink Ferenc, valamint a pásztóiak edző-versenyzője, Vajda Albert vett részt a rangos sportági eseményen.

Mellettük ott volt a küzdelmekben a szintén tarjáni érdekeltséggel bíró Frink Szabolcs, valamint Mede István edző tanítványa, az idei évtől 2314 ÉLŐ pontjával FIDE mesteri címet szerzett nógrádmegyeri Görcsi Gábor is.

A villám és rapid bajnokságon kötött létszámú mezőny (80) versenyző vehetett részt. Szűkebb hazánkhoz Nógrád megyéhez kapcsolódóan a 11 fordulóban lezajlott villámbajnokság küzdelmében a legjobb teljesítményt Frink Ferenc (FIDE-mester) érte el, aki több nagymester skalpját megszerezve, 6 pontot begyűjtve, a középmezőnyben (35. hely) végzett. Eredménye a szenior kategóriában ettől már jóval előkelőbb helyezést jelentett számára, de balszerencséjére Szalánczy Emil nemzetközi mesterrel azonos pontot teljesítve a Bucholz számítás leszorította őt a dobogóról, így a szenior bajnokság negyedik helyén végzett.

A rapid országos bajnokságon a nógrádi érdekeltségű versenyzők közül Frink Ferenc, Vajda Albert (4-4 pont) valamint Görcsi Gábor 3.0 pontot elérve a középmezőnyben zárt.

Eredmények. Magyar villámbajnokság (nógrádi érdekeltségű teljesítményekkel): 1. Balog Imre (Pénzügyőr SE) 10,5, 2. Bánusz Tamás (Aquapark SE) 9,5, 3. Papp Gábor (Paks) 8,5 ... 35. Frink Ferenc 6,0 ... 56. Görcsi Gábor 4,5 ... 61. Frink Szabolcs 4,5. Szeniorok: 1. Faragó Iván (Dunaharaszti) 6,5, 2. Rigó János (Honvéd Auróra) 6,5, 3. Szalánczy Emil (Szigetszentmiklós) 6,0, 4. Frink Ferenc 6,0. Rapid bajnokság:1. Gledura Benjamin (Aqua-park SE) 7,5 pont, 2. Bánusz Tamás (Aquapark SE) 7,0, 3. Balog Imre (Pénzügyőr SE) 7,0 ... 44. Frink Ferenc 4,0 ... 50. Vajda Albert 4,0 ... 56. Görcsi Gábor 3,0.