Helyi közélet

2015.03.30. 06:45

Keresztút a Kálvárián

fenyvesi

Salgótarján. Minden nagyböjti időszakban elzarándokolnak a hívek a nyugati városrész fölé magasodó Kálváriára, hogy felidézzék Krisztus szenvedéstörténetét. A Salgótarjáni Egyházközségek szervezésében idén március 28-án, szombaton kerül sor az eseményre, amelyre szeretettel várnak mindenkit, aki követni akarja az Úr útját. A résztvevők 9.45-kor találkoznak a hosszú lépcsősor tetején álló Magyar feltámadás barlang előtt, majd 10 órakor indul a keresztút, amit a felújított stációk mentén tesznek meg egészen a hegytetőn magasodó három kereszt tövéig. Az egyházközség Lukács evangélista soraival buzdít a csatlakozásra: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét minden nap és kövessen engem!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában