Program

2023.08.19. 21:30

Az atlétikai vb vasárnapi napján is sok magyarnak szurkolhatunk, itt a menetrend

Folytatódnak a hétpróba küzdelmei, de lesz 20 km-es női gyaloglás, a férfi kalapácsvetésben pedig a döntőt rendezik vasárnap, ahol éremesélyeink is lehetnek.

MW

Krizsán Xénia a női hétpróba versenyében a budapesti atlétikai világbajnokságon

Forrás: MTI

Fotó: Koszticsák Szilárd

Halász Bence esélyeshez méltóan jutott a döntőbe a férfi kalapácsvetésben,

mindenképpen az ő szereplése lehet a legnagyobb érdeklődésre számot tartó esemény a vasárnapi nemzeti ünnepen.

Rajta kívül is szurkolhatunk azonban magyar sportolóknak augusztus 20-án, hiszen 

11 honfitársunk is érdekelt lesz valamelyik szám selejtezőiben.

A napot a női 20km-es gyaloglás indítja, amelyen két magyar is rajtoz áll majd. Tovább szurkolhatunk női hétpróbázónknak is, Krizsán Xéniának és Nemes Ritának. Nézzük a részletes programot! 

Délelőtt 

7.15 NŐI 20 km gyaloglás (Oláh Barbara, Madarász Viktória)
10.30 női diszkoszvetés, selejtező B csoport (Kerekes Dóra) 
9.35 női 400 m, előfutam (Rapai Fanni)
9.50 hétpróba távolugrás (Krizsán, Nemes)
10.25 férfi 400 m, előfutam (Molnár Attila)
10.35 férfi magasugrás, selejtező (Török Gergely)
11.25 férfi 400 m gát, előfutam (Bánóczy Árpád)
12.00 hétpróba gerelyhajítás, A csoport (Krizsán, Nemes)
12.10 női 100 m, előfutam (Takács Boglárka)
13.05 férfi 110 m gát, előfutam (Szeles Bálint)
13.05 hétpróba gerelyhajítás, B csoport

Este 

16.35 férfi 100 m, elődöntő
16.55 NŐI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
17.05 női 1500 m, elődöntő
17.35 férfi 1500 m, elődöntő
17.50 FÉRFI KALAPÁCSVETÉS, DÖNTŐ
18.00 HÉTPRÓBA 800 M (Krizsán, Nemes)
18.25 FÉRFI 10 000 M, DÖNTŐ
19.10 FÉRFI 100 M, DÖNTŐ

A budapesti atlétikai világbajnoksággal kapcsolatos cikkeinket itt olvashatja.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!