Tájfutás

2024.05.01. 13:30

A sikeres lebonyolítás volt a fő céljuk

Már pénteken éjszaka egy regionális verseny keretén belül kezdetét vette a Mátrában a XVII.Nógrád Nagydíj tájfutó versenysorozat az elmúlt hétvégén.

Nool.hu

Hugyecz Zoltán nyerte a legnépesebb nyílt versenyszámot

Forrás: Nool.hu

Fotó: Beküldött

A nagyszabású nemzetközi részvételű sportági viadalt a balassagyarmati Balassi BKSE és az ország legjobb tájfutó klubjai között nyilvántartott salgótarjáni Dornyay egyesülete rendezte meg.
Az idei versenysorozaton nem a két klub versenyzőinek a szerepelése volt az elsődleges cél, hanem a sportági esemény sikeres lebonyolítása. Ez sikerült is, hisz a mátrakeresztesi Erdélyi Gyula versenyelnök és két helyettese a balassagyarmati Kovács Gábor és a salgótarjáni Goldmann Róbert által összefogott szakági csapatok szervezésből és lebonyolításból jelesre vizsgáztak.
Mindezek mellett a két egyesület sportolói közül néhány fiatal és szenior versenyző mindhárom futamon rajthoz tudott állni.
A nők I. osztályú versenyszámában a felnőtt női válogatott keret tagja, a fővárosi Sárközy Zsófia nyert a tarjáni Mag Fruzsina előtt, aki nem kis fegyvertényt végrehajtva megnyerte a második, rövidtávú futamot.

A felnőtt nők I. osztályú versenyszámában Mag Fruzsina ezüstérmes helyen zárt
Fotó: Beküldött / Forrás:  Nool.hu

Ikertestvére Mag Viktória mindkettő erdei futamon az első helyen végzett, de a Mátraszentimre belterületén megrendezett rövidtávú futamon nem volt eredménye, ezáltal teljesítménye összetettben nem került értékelésre.
A felnőtt nők rövidített II. osztályú távján Sallai Mira Réka a bronzérmes helyen zárt.
A szenior nőknél korosztályában Paskuj Mátyásné Erzsébet, illetve Boros Anna is ezüstérmet szerzett, miközben az utóbbi sportoló a zárófutamon való gyengébb teljesítménye miatt szorult csak le a dobogó legmagasabb fokáról.
A W70 szenior női versenyszámban a balassagyarmati színeket képviselő Novotni Tiborné a III. futamon aratott fölényes győzelmét követően összetettben feljött a második helyre.
A gyér induló létszámot jelentő junior férfi korosztályban Maier Bendegúz magabiztos elsőséget szerzett, miközben a legnépesebb versenyszámban a Nyílt kategóriában is vármegyei sportoló, a HUFEZE-Pásztó tájfutója, Hugyecz Zoltán végzett az első helyen.
Az idei Nógrád Nagydíjon a korosztályos rangsoroló és minősítő versenyszámok indulói mellett a kisgyermekek is közel százan rajtvonalra álltak, a számukra lebonyolított rövidtávú park tájfutófutó versenyen.
Összetett eredmények
W14B kategória (25 induló): 1.Gaschler Janka Veszprémi Honvéd SE 56:12, 14. Balla Edina (I. futam 17., II. futam, 18. III. futam 13.) 92:34, 17. Korponai Jázmin (14.,17.,21.) 99:49, 20. Szikszai Boglárka (21.,15.,18.) 108:08.
W16B (14): 1.Oliinyk Yelyzaveta WKS Wawel 87:42, 10. Ozsvárt Enikő (8,.9.,11.) 183:22.
W21A (19): 1. Sárközy Zsófia Tabáni Spartacus SKE 106:40, 2.Mag Fruzsina (3.,1.,3.) 111:14.
W21Br (8): 1.Borbás Zita Tabáni Spartacus SKE 69:59, 3.Sallay Mira Réka (4.,2.,2.) 100:23, 4. Kordics Edit Balassagyarmati BBKSE (3.,6.,4.) 104:51.
W45Br (8): 1. Ürge-Vorsatz Diana BEAC 70:21, 2. Paskuj Mátyásné Erzsébet (2.,2.,3.) 91:50.
W50A (17): 1. Bánki Jusztina Kecskeméti ZSE 85:16, 2. Boros Anna (1.,1.,2.) 87:35.
W70A (8): 1. Jenei Margit Tabáni Spartacus SKE 78:22, 2. Novotni Tiborné Balassagyarmati BBKSE (5.,3.,1) 80:26.
M10D kategória (11): 1. Csikós Ádám Vizsla SE Bp. 53:13 perc. 6.Huszár Mátyás (7..2..6.) 66:58.
M14B (23): 1. Vajda Márk Gödöllői Kirchhofer József SE 65:19, 6. Kadlót Ákos (5.,6.,7.) 84:52, 16. Tóth-Nán Tamás (16.,7.,19.) 144:13.
M20A (3): 1. Maier Bendegúz (1.,1.,1.) 133:47.
Nyílt T. (54): 1. Hugyecz Zoltán HUFEZE Pásztó (2.,4.,3.) 110:05.
M45A (31): 1. Nagy István Törekvés Sport Egyesület 103:39, 18. Tresó Gábor Balassagyarmati BBKSE (23.,12.,21.) 171:42.
Az éjszakai Mátrakeresztesen lebonyolított előverseny vármegyei érdekeltségű eredménye
Nyílt kategória(20 induló): 1.Miśkiewicz Jacek WKS Wawel 22:27 perc, 6. Alb Péter 37:39, 8.Ozsvárt Enikő 43:25, 10. Balla Edina 45:22, 13. Szikszai Boglárka 47:27.
Szenior férfi M50: 1.Gillich György Tatai-Honvéd SE 50:01, 3.Szandi Péter 62:12.