Kosárlabda

2024.05.03. 15:20

Ezüstérmet szereztek a fiatal nógrádi kosárlabdázók

Salgótarjáni KSE-Szécsény U14-es csapata ezüstérmes lett a közép-magyarországi régiós négyes döntőben, amelyet hazai pályán rendezhettek meg.

Nool.hu

A hazai rendezésű négyes döntőben az SKSE Szécsény fiataljai játszották az első elődöntőt a Budapesti LF csapatával. A találkozón végig vezettek nógrádiak, bár a végén közelebb kerültek a vendégek, a vezetést egyszer sem tudták átvenni, így 99-96-os győzelemmel zárták a mérkőzést, és a másik ág győztesével (Keresztúri SE) küzdhettek meg a tornagyőzelemért.

Az SKSE-Szécsény ezüstérmes U14-es csapata Álló sor (balról): Kiss Tamás edző, Oláh Bendegúz, Blaskó László, Juhász Ferenc Dániel, Oláh Benjámin Krisztofer, Takács Máté, Dombóvári Péter. Elől: Fiola Patrik György, Barna Balázs, Barna Bence, Sándor Barna, Visnyár Bence Zoltán, Deák-Torák Benedek. A képről hiányzik: Kerényi Balázs, Palchuber Gergő és Institórisz-Bátori Botond.
Forrás: Beküldött fotó

Elődöntő:
BLF KK – SKSE Szécsény 96–99 (19-25, 20-24, 25-23, 32-27)
SKSE pontszerzők: Takács Máté 35, Sándor Barna 28/6, Oláh Benjamin 17, Barna Balázs. 7/3, Dombóvári Péter 6, Barna Bence 6.

A döntő első félidejében gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hiszen négy pontnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki a két fél között, a szünetben ennek megfelelően 44-44 állt a kijelzőn. A harmadik negyed végére aztán sikerült kilenc pontos előnyt kiharcolnia a hazaiaknak, de az utolsó játékrészben sajnos az addig magabiztosan értékesített ziccerek kimaradtak és egy nagyon szoros találkozón, végül 83-81-es vereséget szenvedtek a keresztúri csapat ellen. Az SKSE Szécsény így második helyen végezett a harminc csapatos közép-magyarországi régióban.

Döntő:
SKSE Szécsény – Keresztúri SE  81–83 (22-18, 22-26, 31-22, 6-17)
SKSE pontszerzők: Takács Máté 32, Sándor Barna 25, Dombóvári Péter 10, Barna Bence 6, Oláh Benjamin 6, Fiola Patrik 2.

Kiss Tamás, a csapat edzője: – Először is gratulálok a Keresztúri SE győzelemhez!  Nyilván csalódottak vagyunk, hiszen annyira közel voltunk a sikerhez, de idővel majd más perspektívából átgondolva az összkép is más lesz. Azóta is azon gondolkodok, hogy mi lett volna, ha pár dolgot másképp csinálunk, de mindig van miből tanulnunk, nekem is, a csapatnak is és úgy gondolom, hogy értékes tapasztalatokat szereztünk a nap során. Szeretném még megemlíteni, hogy az eredmény elérésében legalább akkora érdeme van Soós Gábor edzőtársamnak, mint nekem, illetve megköszönném Orbay Csabának is a munkát, amit a háttérben végez. Ugyanakkor természetesen a siker legfőbb letéteményesei a gyerekek.