Az elmúlt évben fennállásának 100. évfordulójára emlékezett, egykoron szebb napokat látott, nagy sikereket elért Stécé jelene és a jövője iránt őszintén érdeklődő szimpatizánsokat Árki Gábor köszöntötte, és elsőként ugyancsak az SBTC Sport Kft. ügyvezető igazgatója fejtette ki gondolatait. Mondandóját egy örvendetes hír bejelentésével kezdte. Elmondta, hogy a friss információk szerint a klub a jövőben Nógrád megyében egyetlen B szintű tehetségközpontként működhet, ugyanis az MLSZ elnöksége – figyelembe véve a Double Pass belga tanácsadó cég visszajelzését – az egyesületet azon utánpótlásműhelyek közé sorolta, amelyek Magyarországon területi elv alapján segíthetik a legtehetségesebb 15 éven aluli fiatalok kiválasztását, fejlődését és felkészítését az akadémiai szintre. Ez sok munkát és szép kihívást jelent, továbbá óhatatlanul azzal a következménnyel is jár, hogy máshová kerül néhány itt nevelkedett labdarúgó.
Az NB III.-ban szereplő felnőttcsapat szerepléséről szólva Árki Gábor azt emelte ki, hogy miután 2020-ban a Stécé – a vírusjárvány miatt befejezettnek nyilvánított megyei bajnokság vezető pozíciójából – közvetlenül bejutott a Nemzeti Bajnokság harmadik vonalába, dönteni kellett, hogy távolabbról vagy helyből és a környékről erősítsék-e meg a keretet. A vezetés egyértelműen az utóbbi szempont alapján kialakított stratégia mellett döntött, és változatlanul ezen az úton kíván haladni. Természetesen az ide gyökerező fiataloknak szokniuk kellett a magasabb osztály légkörét és színvonalát.
A Stécé-szurkolók kérdéseire válaszolt (asztalnál balról) Balga József technikai vezető, Árki Gábor ügyvezető igazgató és Lakatos Béla vezetőedző
Fotó: H.M. / NMH
Figyelembe véve, hogy valamennyien amatőrök – tanulnak vagy dolgoznak –, a hozzáállásukat, akaraterejüket, edzésmunkájukat nem érheti kritika, elmarasztalás és pláne nem bántás. Annál is kevésbé, mert három meghatározó játékos súlyos sérülés miatt hamar kiesett. Ennek is tulajdonítható, hogy a jó kezdés után következett egy viszonylag hosszabb nem kívánatos sorozat. Az őszi véghajrá azonban jól sikerült, és több rutinnal, valamint némi szerencsével akár előrébb is állhatnának – ebben a szezonban a legkiegyensúlyozottabb – a legerősebb szintet képviselő Keleti csoportban. A felkészülés során az utánpótlásból többen már fel is jutottak az NB III.-as keretbe. Mindennek nem mond ellent, hogy a fontos rövid távú cél, a kiesés elkerülése érdekében a február 14-én befejeződött időszakban az egyre szűkülő piacról néhány új játékost is igazolt a Stécé.
A Salgótarjáni BTC új játékosai (balról): Petrezselyem Tamás, Gazdag Balázs, Köböl Máté és Skulka Botond
Fotó: NMH
Erről részletesen már az új vezetőedző, Lakatos Béla – aki korábban itt nevelkedett, és lépcsőzetesen jutott el helyben majd máshol is magasabb osztályú csapatokba – beszélt. Elmondása szerint örömmel jött haza, szeretne a városnak és a klubnak segíteni. A közelmúltban lett az SBTC játékosa Fülekről Köböl Máté védekező középpályás, a Dabas-Gyón együttesétől Petrezselyem Tamás középső védő, az Újpestből Skulka Botond csatár és Gyöngyösről az a Gazdag Balázs középpályás, akinek a testvére, Bálint már régebben fekete-fehérben játszik. Ugyanakkor Szabó Tibor magánproblémája miatt távozott, az pedig különösen sajnálatos, hogy Illés Edvin sérülések miatt kénytelen volt idejekorán abbahagyni az aktív labdarúgást.
Lakatos Béla szólt a hat hete tartó felkészülési periódusról is, amelyet sikeresnek és reménykeltőnek minősített. Az új edzőközpontban kiválóak a körülmények, valamennyien szívesen járnak ide tréningezni és játszani. A csapatban jó az öltözői légkör, erős a kohézió, és az edzőmeccseken sok biztató jelet látott, vissza-visszaköszönnek elképzelései, amelyek alapján megpróbálják az NB III.-as tagságot meghosszabbítani. Ennek érdekében különösen fontos lesz a jó szezonkezdés, azaz a hét végi putnoki vendégjáték és az ezt követő hazai Tállya elleni mérkőzés. Ezzel a céllal – amely egyszersmind nagy odaadást igényel – teljes mértékben egyetértett Dániel Zoltán, a megyei jogú város alpolgármestere is.
A szurkolók kérdései között szerepelt a tóstrandi pálya, illetve egy új stadion építésének helyzete, amely folyamatnak – utalt rá Árki Gábor – értelemszerűen nem tett jót a járvány. Egy szülő gyermeke egyéni, az edzőváltásokkal összefüggő problémáját vetette fel, továbbá ugyancsak érdeklődésre válaszolva mondta el az ügyvezető igazgató, hogy a DVTK-nál bekövetkezett tulajdonosváltás nem befolyásolta az SBTC sorsát.