27°
24°
16°

Remekül zárt a védelem

A férfi NB I/B Keleti csoportjában, a 18. fordulóban a Kábel SE hazai pályán győzött a DEAC ellen.

Remekül indult a mérkőzés a hazai csapat számára, hiszen tíz percen keresztül tökéletesen zárt a védelem, egyszer sem zördült meg a bravúrokat is bemutató Istvanovszki hálója, miközben a társak ötször is betaláltak. A kialakult nagy előnyt tartotta is az Ipoly-parti társaság, rendre jól szűrték meg és elővételezték a vendégek akcióit – a szünetig még tovább nőtt a két együttes közötti különbség.
A második félidőben fokozatos felzárkózásba kezdett a debreceni alakulat, egyszer még arra is esélyük támadt, hogy egyetlen gólra közelítsék meg Székelyéket, ezt azonban már nem engedték meg a házigazdák. A végén még rákapcsolt a nógrádi legénység és magabiztos játékkal gyűjtötte be az újabb két pontot, amivel elkerült a közvetlen kieső­zónából.
A mérkőzés keserű fejleménye, hogy a Vácról kettős játékengedéllyel Balassagyarmaton kézilabdázó átlövő, Török Ádám súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Balassagyarmati Kábel SE– DEAC KN KFT. 25–22 (15–8)
Balassagyarmati Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Natkai, Szalai. Kábel SE: ISTVANOVSZKI – Nagy D., TÖRÖK 3, SZÉKELY 6/1, Piroska 1, CZENE 5, Csuka 4/1. Csere: Varga (kapus), KAJDY,
Tokai 2, Gigler 2, Albert-Tóth 1, György 1, Dóczi, Tihanyi. Vezetőedző: Gúnya Péter.
A DEAC legjobb dobói: Bíró 6/2, Mezei 4.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3. Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

További eredmények: Balmazújvárosi KK–Mezőkövesdi KC 38–27, KTE–ContiTech FKSE-Algyő 26–27, Törökszentmiklósi KE–ÓAM-Ózdi KC 25–31, Törökszentmiklósi Székács–Békés-Drén KC 25–27, MOL-Pick Szeged U20–Nyíregyházi SN 30–34.

A bajnokság állása: 1. Balmazújvárosi KK 26, 2. Békés-­Drén KC 26, 3. Mezőkövesdi KC 25, 4. Nyíregyházi SN 25, 5. ContiTech FKSE-­Algyő 18, 6. KTE 17, 7. DEAC NK 17, 8. ÓAM-Ózdi KC 16, 9. Balassagyarmati Kábel SE 12, 10. Törökszentmiklósi KE 11, 11. Mizse KC 10, 12. Törökszent­miklósi Székács 9, 13. MOL-­Pick Szeged U20 4.

Ifjúságiak: Mizse KC–Törökszentmiklósi Székács 46–18, Dabas KC VSE II.–Balassagyarmati Kábel SE 38–32, Pick Szeged–­Nyíregyházi SN 29–29, Budai Farkasok NK–ÓAM-­Ózdi KC 26–28, Mezőkövesdi KC–ContiTech FKSE-Algyő 48–35.

A bajnokság állása: 1. ÓAM-Ózdi KC 30, 2. Mezőkövesdi KC 28, 3. Nyíregyházi SN 26, 4. Budai Farkasok NK 20, 5. Dabas KC VSE II. 15, 6. Pick Szeged 13, 7. Mizse KC 13, 8. Vecsés SE 11, 9. Törökszentmiklósi KE 10, 10. ContiTech FKSE-Algyő 7, 11. Balassagyarmati Kábel SE 6, 12. Törökszentmiklósi Székács -1.

Kiemelt fotónkon: Török (kék mezben, a labdával) amíg meg nem sérült, jól játszott – Fotó archív: Torjay Attila