11°
25°
11°

Labdajáték-tabellaparádé

Nemrégiben fejeződtek be a csapatjátékok bajnokságainak 2018/2019. évi küzdelmei. A statisztikát kedvelők bizonyára örömmel fogadják hagyományos összeállításunkat, amely 26 tabellát foglal magába. Négy nógrádi érdekeltségű sportág (asztalitenisz, kézilabda, kosárlabda, teke) végeredményeit csemegézhetik olvasóink.

Asztalitenisz

Extraliga, férfiak
1. Pécsi TE I. 18 17 0 1 108-31 52
2. BVSC-Zugló I. 18 15 1 2 103-38 49
3. Celldömölk I. 18 15 0 3 108-29 48
4. Mezőberény I. 18 12 0 6 85-58 42
5. Szegedi AC 18 8 2 8 68-81 36
6. Komló Sport 18 5 3 10 59-94 31
7. Szécsény I. 18 4 3 11 59-92 29
8. Csákvári TC 18 3 1 14 40-99 25
9. Gödöllői AC 18 3 1 14 45-104 25
10. Győri SK I. 18 2 1 15 50-99 23

NB I. Keleti csoport, vegyes
1. Ceglédi VSE I. 18 18 0 0 186-68 54
2. Félegyházi ASI 18 14 1 3 171-91 46
3. KSI SE 18 11 2 5 162-123 42
4. BVSC-Zugló II. 18 11 1 6 142-123 41
5. Dunakeszi 18 8 3 7 136-133 37
6. Egri VSI I. 18 8 1 9 139-133 34
7. Szécsény II. 18 6 2 10 132-145 32
8. DVTK I. 18 6 2 10 130-159 31
9. Debrecen I. 18 2 0 16 66-174 22
10. Szegedi AC II. 18 0 0 18 69-184 18

NB III. Észak-Magyarország,
A csoport, vegyes
1. Szécsény III. 18 7 1 0 261-63 53
2. Lőrinci AC 18 15 0 3 211-113 48
3. BADISZ VSE I. 18 14 1 3 219-105 47
4. Gyöngyöspata 18 12 0 6 198-126 42
5. Karácsond 18 10 0 8 151-173 36
6. Andornaktálya II. 18 7 1 10 129-193 33
7. Bátonyterenye 18 5 2 11 151-173 30
8. Mátraszele 18 4 1 13 114-:208 27
9. Hatvan 18 2 0 16 113-211 21
10. Füzesabony SC II. 18 1 0 17 71-253 19

Megyei bajnokság
1. BADISZ VSE IV. 12 11 1 0 173:43 35
2. Pásztói AC 12 9 2 1 157:59 32
3. Szurdokpüspöki 12 7 0 5 118:98 26
4. BADISZ VSE II. 12 3 2 7 95:121 19
5. Szécsény IV. 12 2 2 8 90:126 18
6. BADISZ VSE III. 12 3 0 9 62:154 18
7. MTSE’ 97 12 3 1 8 61:155 14

A Balassagyarmati Kábel SE (világosabb mezben) kézilabdacsapata a nyolcadik helyen zárt a másodosztályban
Fotó: T.A. / NMH

Kézilabda

NB I. B, Keleti csoport, férfiak
1. Orosháza 22 18 1 3 637-531 37
2. PLER-Budapest 22 16 2 4 569-483 34
3. Algyő 22 15 1 6 639 577-62 31
4. KTE 22 13 1 8 610-573 27
5. Békés-Drén 22 11 2 9 577-544 24
6. Ózdi KC 22 9 1 12 577-585 19
7. Balmazújváros 22 8 3 11 616-632 19
8. Kábel SE 22 8 2 12 584-602 18
9. Nyíregyháza 22 7 3 12 558-577 17
10. Mizse KC 22 7 3 12 574-622 17
11. DEAC 22 6 1 15 531-572 13
12. Törökszent. Sz. 22 4 0 18 517-691 7
Megjegyzés: A Törökszentmiklósi Székácstól 1 pont levonva.

Ifjúságiak
1. Honvéd SE 22 17 0 5 690-538 34
2. Mikolik Handball 22 15 2 5 813-679 32
3. Mizse KC 22 14 2 6 729-625 30
4. Mezőkövesd 22 14 1 7 747-614 29
5. TFSE-KSA 22 12 4 6 684-610 28
6. Hajdúböszörmény 22 12 3 7 699-666 27
7. Dunakeszi 22 12 2 8 773-691 26
8. Szeged II. 22 10 3 9 694-600 23
9. Kábel SE 22 7 1 14 657-731 14
10. Dabas II. 22 6 0 16 643-710 12
11. Vecsés 22 1 2 19 546-782 4
12. Székács KE 22 2 0 20 517-946 0
Megjegyzés: A Törökszentmiklósi Székácstól 4, míg a Balassagyarmati Kábel SE-től 1 pont levonva.

Serdülők
1. Mezőkövesd 22 21 0 1 730-502 42
2. Sportakadémia Bp. 22 17 2 3 659-495 36
3. Ózdi KC 22 17 1 4 595-496 35
4. Csepel DSE 22 15 1 6 636-565 31
5. Budapesti Honvéd 22 12 1 9 622-575 25
6. Kábel SE 22 9 1 12 501-556 19
7. Székács KE 22 8 1 13 546-585 17
8. FKSE-Algyő 22 8 0 14 567-650 16
9. PLER-Budapest II 22 6 1 15 533-593 13
10. Gézengúz UKC 22 5 2 15 546-613 12
11. Törökszent. KE 22 5 0 17 502-617 10
12. Mizse KC 22 3 2 17 467-657 8

NB II. Északkeleti csoport, férfiak
1. Hatvani KSZSE 22 19 0 3 641-513 38
2. Strandépítők KC 22 16 0 6 651-555 32
3. Füzesabonyi SC 22 12 3 7 586-545 27
4. Nyírbátori SC 22 13 1 8 638-598 27
5. Kazincbarcika 22 11 2 9 601-585 24
6. Kisvárdai KC 22 10 4 8 581-579 24
7. Tiszavasvári SE 22 11 1 10 580-579 23
8. Nádudvari ASK 22 10 1 11 588-597 21
9. Hajdúnánás KSE 22 10 0 12 625-605 20
10. Hajdúböszörmény 22 8 2 12 577-622 18
11. Fehérgyarmat 22 2 1 19 542-668 5
12. Berettyó MSE 22 2 1 19 518-682 5

Ifjúságiak
1. Hatvani KSZSE 22 21 0 1 768-490 42
2. MISI SC I. 22 18 1 3 777-608 37
3. Fehérgyarmat 22 14 2 6 680-598 30
4. Füzesabonyi SC 22 12 1 9 740-657 25
5. NASK-PKE 22 12 0 10 596-619 24
6. Tiszavasvári SE 22 10 2 10 746-741 22
7. Nyírbátori SC 22 10 0 12 713-719 20
8. Kisvárdai KC 22 8 1 13 692-749 17
9. Strandépítők KC 22 7 1 14 633-657 15
10. Hajdúnánás KSE 22 7 0 15 686-784 14
11. Berettyó MSE 22 6 0 16 566-715 12
12. Kazincbarcika 22 3 0 19 522-782 6

NB II. Északi csoport, nők
1. FTC U22 22 20 0 2 800-520 40
2. VS Dunakeszi 22 20 0 2 766-586 40
3. Esztergom 22 16 0 6 692-592 32
4. Vasas SC U22 22 15 1 6 733-641 31
5. Budakalászi SC 22 14 0 8 616-568 28
6. Strandépítők KC 22 11 1 10 624-668 23
7. XVI. kerületi KMSE 22 7 2 13 594-666 16
8. KASE 22 6 2 14 520-645 14
9. Tatabányai SC 22 6 0 16 591-703 12
10. Rákosmenti KSK 22 5 0 17 592-685 10
11. Solymári SC 22 4 2 16 544-670 10
12. Kinizsi TTK 22 4 01 8 545-673 8

Ifjúságiak
1. FTC KN II. 24 23 1 0 1162-447 47
2. ASI-Vasas 24 20 1 3 963-529 41
3. XVI. kerületi KMSE 24 18 2 4 932-649 38
4. Strandépítők KC 24 16 1 7 902-637 33
5. Kinizsi TTK 24 14 1 9 787-595 29
6. KASE 24 14 1 9 754-551 28
7. Solymári SC 24 13 1 10 757-624 26
8. Tatabányai SC 24 11 2 11 864-710 23
9. VS Dunakeszi 24 9 1 14 732-891 19
10. Szent István II. 24 5 2 17 560-819 12
11. Esztergom 24 3 0 21 455-1117 6
12. Rákosmenti KSK 24 3 1 20 548-1027 5
13. Budakalászi SC 24 0 0 24 337-1157 0
Megjegyzés: A Rákosmenti KSK-tól 2, míg a Kántor Anikó SE-től és a Tatabányai Sport Clubtól 1-1 pont levonva.

Serdülők
1. Angyalföldi Sp. 20 19 1 0 556-275 39
2. KASE 20 16 0 4 496-323 32
3. Pilisvörösvár 20 15 1 4 416-286 31
4. Salgótarjáni KC 20 14 2 4 528-347 30
5. Balassa SE Bgy. 20 12 0 8 413-363 24
6. Solymári SC 20 9 2 9 429-392 20
7. Szent István II. 20 5 2 13 321-387 12
8. Madách Imre DSE 20 5 2 13 386-462 10
9. Dorogi ESE II. 20 5 1 14 351-471 10
10. Dunakeszi 20 4 1 15 390-562 9
11. Esztergomi V. 20 0 0 20 194-612 0
Megjegyzés: Madách Imre DSE-től 2, míg a Dorogi ESE II.-től 1 pont levonva.

Borsod-Heves megyei bajnokság, férfiak
1. Miskolci VSI 14 11 0 3 358–295 22
2. Hevesi SE 14 9 1 4 382–329 19
3. Kazincbarcika Sz. 14 8 2 4 390–343 18
4. DVTK Eger II. 14 7 2 5 356–340 16
5. Bőcs KSC 14 6 1 7 353–349 13
6. Bgy. Kábel II. 14 5 1 8 335–377 11
7. Hatvani KSZSE II. 14 3 2 9 322–380 8
8. Sárospatak 14 2 1 11 289–372 5

Kosárlabda

NB I. B, Zöld csoport,
férfiak, felnőttek
Az alapszakasz
1. Vásárhely 24 17 7 2013–1808 41
2. Baja 24 17 7 2032–1670 41
3. Óbuda 24 17 7 1864–1793 41
4. Salgótarján 24 15 9 2104–1970 39
5. Újpesti-MT 24 12 12 1867–1898 36
6. Győr 24 12 12 2105–2161 36
7. Pápa 24 12 12 1831–1750 36
8. DEAC U23 24 11 13 2011–2060 35
9. Tiszaújváros 24 10 14 1901–1963 34
10. Eger 24 10 14 1834–1927 34
11. Fehérvár II. 24 9 15 1766–1892 33
12. Kecskemét U23 24 8 16 1751–1890 32
13. SMAFC 24 6 18 1699–1996 30

A bajnokság végeredménye a rájátszás után: 1. Baja, 2. Salgótarján, 3. Óbuda, 4. Vásárhely, 5. Pápa, 6. Újpest-MT, 7. Győr, 8. DEAC U23, 9. Kecskemét U23, 10. Fehérvár II., 11. Eger, 12. Tiszaújváros, 13. SMAFC.

NB I. B, Zöld csoport, férfiak, U20
1. Óbuda 20 19 1 1773–1334 39
2. Baja 20 15 5 1692–1512 35
3. Győr 20 14 6 1815–1513 34
4. Vásárhely 20 13 7 1820–1577 33
5. Újpest-MT 20 13 7 1489–1343 33
6. Eger 20 9 11 1490–1488 29
7. Tiszaújváros 20 8 12 1574–1625 28
8. Budaörs 20 8 12 1523–1520 28
9. SMAFC 20 7 13 1408–1554 27
10. Salgótarján 20 3 17 1210–1714 23
11. Pápa 20 1 19 1131–1745 21

Heves megyei bajnokság, férfiak, felnőttek
1. RP Eger 10 9 1 819–588 19
2. Egri EKE U23 10 7 3 689–663 17
3. Egri VSI U19 10 6 4 628–625 16
4. Egri EKE Amatőr 10 4 6 634–653 14
5. Hatvan KK 10 2 8 573–683 12
6. Pásztói SZSE 10 2 8 633–764 12

A Salgótarjáni KSE (fehérben) ezüstérmesként vívta ki a feljutást a második vonal felsőházába
Fotó: B.L. / nool

Teke

Szuperliga, férfiak
Felsőház
1. Szeged 10 8 2 0 63–17 24
2. Répcelak 10 7 2 1 59–21 21
3. Zalaegerszeg 10 6 2 2 54–26 20
4. Ferencváros 10 4 0 6 35–45 13
5. Szolnoki MÁV 10 2 0 8 21–59 8
6. SALGÓZD TK 10 0 0 10 8–72 4

Alsóház
1. Győr-Szol TC 10 8 0 2 52–28 19
2. Szentgotthárd 10 6 0 4 47–33 13
3. Kaposvári TK 10 4 1 5 39–41 11
4. Kazincbarcika 10 4 0 6 35–45 10
5. Ajka SE 10 3 1 6 33–47 10
6. Balogunyom TK 10 4 0 6 34–46 9

Ifjúságiak
Felsőház
1. Szeged 10 9 0 1 35–5 18
2. Répcelak 10 7 0 3 29–11 14
3. Zalaegerszeg 10 6 0 4 23–17 12
4. Szolnoki MÁV 10 4 0 6 15–25 8
5. SALGÓZD TK 10 2 0 8 10–30 4
6. Ferencváros 10 2 0 8 8–32 4

Alsóház
1. Balogunyom TK 10 8 0 2 30–10 16
2. Ajka SE 10 7 0 3 28–13 14
3. Kazincbarcika 10 6 0 4 20–21 12
4. Győr-Szol TC 10 5 0 5 22–18 10
5. Szentgotthárd 10 4 0 6 17–23 8
6. Kaposvári TK 10 0 0 10 4–36 0

Szuperliga, nők,
1. ZTE 18 16 0 2 112.5–31.5 32
2. Rákoshegy I. 18 14 1 3 103–41 29
3. Győr SE 18 13 2 3 100–44 28
4. Ferencváros 18 11 0 7 89.5–54.5 22
5. Balatoni V. 18 1 0 7 82–62 22
6. Tatabánya 18 10 1 7 79–65 21
7. BKV Előre 18 5 0 13 52–92 10
8. Szentes 18 4 0 14 46–98 8
9. Bátonyterenye 18 3 0 15 31–113 6
10. Rákoshegy II. 18 1 0 17 25–119 2

Ifjúságiak
1. ZTE 18 15 0 3 57–15 30
2. BKV Előre 18 14 0 4 54–18 28
3. Ferencváros 18 12 0 6 47–25 24
4. Tatabánya 18 11 1 6 43–29 23
5. Győr SE 18 11 0 7 47–25 22
6. Balatoni V. 18 9 0 9 32.5–39.5 18
7. Rákoshegy I. 18 7 1 10 30–42 15
8. Rákoshegy II. 18 5 0 13 19.5–52.5 10
9. Szentes 18 4 0 14 23–49 8
10. Bátonyterenye 18 1 0 17 7–65 2

NB I. Keleti csoport, férfiak
1. Nyíregyháza 22 17 1 4 117–59 35
2. BKV Előre 22 1 2 6 103.5–72.5 30
3. Eger SE 22 12 1 9 93–83 25
4. Ceglédi V. 22 12 1 9 91.5–84.5 25
5. Bátonyterenye 22 11 2 9 91–85 24
6. DYNAMO SC 22 11 1 10 88–88 23
7. Gázművek 22 9 2 11 87–89 20
8. Gyulai SE 22 10 0 12 86–90 20
9. Szegvári T. 22 9 2 11 80–96 20
10. Szank 22 8 1 13 83–93 17
11. Sajóbábony 22 6 3 13 70–106 15
12. Fővárosi V. 22 5 0 17 66–110 10

Ifjúságiak
1. Gyulai SE 22 19 1 2 78–10 39
2. Eger SE 22 17 0 5 65–23 34
3. Szank 22 15 2 5 57–31 32
4. BKV Előre 22 14 2 6 55–33 30
5. Szegvári T. 22 13 0 9 48–40 26
6. DYNAMO SC 22 11 0 11 45–43 22
7. Ceglédi V. 22 10 0 12 42–46 20
8. Bátonyterenye 22 9 0 13 39–49 18
9. Fővárosi V. 22 9 0 13 37–51 18
10. Nyíregyháza 22 6 1 15 32–56 13
11. Sajóbábony 22 6 0 16 27–61 12
12. Gázművek 22 0 0 22 3–85 0

NB II. Keleti csoport, férfiak
1. CHINOIN 22 17 0 5 119.5–56.5 34
2. Postás SE 22 17 0 5 116–60 34
3. TÜKER MSC 22 14 2 6 107.5–68.5 30
4. Olajos TK 22 13 0 9 104.5–71.5 26
5. Mezőtúr 22 10 2 10 95–81 22
6. Széchenyi SC 22 10 1 11 88.5–87.5 21
7. Tiszakécske 22 10 0 12 81.5–94.5 20
8. Nádújfalu 22 9 1 12 83–93 19
9. Bátonyterenye II. 22 9 1 12 78–98 19
10. PRIMA SE 22 7 1 14 65–111 15
11. Rákoshegy 22 7 0 15 64–112 14
12. Somosi TK 22 5 0 17 53.5–122.5 10

Ifjúságiak
1. Tiszakécske 22 20 0 2 20–2 40
2. Postás SE 22 18 1 3 18.5–3.5 37
3. Somosi TK 22 15 0 7 15–7 30
4. TÜKER MSC 22 14 0 8 14–8 28
5. CHINOIN SC 22 10 0 12 10–12 20
6. Bátonyterenye II. 22 10 0 12 10–12 20
7. Széchenyi SC 22 9 0 13 9–13 18
8. Mezőtúr 22 9 0 13 9–13 18
9. PRIMA SE 22 8 1 13 8.5–13.5 17
10. Rákoshegy 22 8 0 14 8–14 16
11. Nádújfalu 22 5 0 17 5–17 10
12. Olajos TK 22 5 0 17 5–17 10

Hozzászólások