22°
27°
13°

Ki a megye legjobb ifista fiú sportolója?

Sorozatunkban olvasóink szavazatai alapján választjuk meg 2017. legeredményesebb nógrádi sportolóit. Öt kategóriában várjuk majd a voksokat, az első körben az ifjúsági fiúkra lehet szavazni.

A jelöltek közül megyei sportvezetők és sportújságírók választották ki azt a hármat, aki bekerült a döntőbe.

Íme a jelöltek, ABC-sorrendben:

Czibolya Kristóf karatéka (Pásztó Shotokan Karate Klub) tavaly a JKA karate világbajnokság hetedik helyét szerezte meg, az írországi Limerickben. A 14 éves sportoló katában állt tatamira.

Czibolya Kristóf (youtube)

Posta Krisztián erőemelő (Vitalitás SE, Balassagyarmat) a fekvenyomásban a RAW ifjúsági magyar bajnokságon második lett. Erőemelésben az ifjúsági ob-n az első, abszolút kategóriában a második helyen zárt. A junior ob-n másodikként, a felnőtt bajnokságon negyedikként zárt, míg a RAW ifjúsági ob-t megnyerte.

Posta Krisztián (facebook)

Reichardt Zalán atléta (Salgótarjáni AC) a hegyifutó országos bajnokságon aranyérmet szerzett, míg az újonc fedettpályás ob 2000 méteres számában a negyedikként ért célba.

Reichardt Zalán elől (B.L.)

A szavazatokat hétfő 11 óráig várjuk!

Jelölést kaptak még:

– Huszár Márk sakkozó (Pásztói Sakk SE) – NB II. felnőtt csapatbajnokság részvevője.

– Páris Artúr asztaliteniszező (Bgy. Diák Szabadidő SE) – NB III. csapatbajnokságon szereplő alakulat tagja, 32 mérkőzésből 32-et nyert.

– Péter Nándor hegyikerékpáros (SHKE) – cyclocross utánpótlás ob második helyezettje, a mountain bike diákolimpia döntő bronzérmese, míg a magyar bajnokságon harmadik lett.