Itt a vég

2025.06.19. 18:09

A Tisza Pártnál belső összeomlás jöhet

Az Alapjogokért Központ elemzője szerint a Tisza Párt jelenleg úgy vergődik, mint a partra vetett hal.

A Tisza Pártnál belső összeomlás jöhet

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke

Forrás: MTI

Fotó: Balogh Zoltán

Magyar Péter korábbi megnyilvánulásai világosan azt mutatják, hogy a politikus gyakran legfeljebb eszközként tekint a környezetében lévő emberekre, ha a hatalom megszerzése a cél – mondta a Magyar Nemzetnek Zila János.

Az Alapjogokért Központ elemzője szerint a Tisza Párt jelenleg úgy vergődik, mint a partra vetett hal
Forrás: Hír TV

Az Alapjogokért Központ elemzője szerint 

amikor Magyar Péter akadályt észlel, meglehetősen durván és kíméletlenül lép fel, amit már számos eset is alátámaszt. 

Példaként említette, hogy Magyar Péter egykori közeli barátjával, Farkas Dezsővel is látványosan összeveszett, ahogyan arra is kitért, hogy saját EP-képviselőit agyhalottnak nevezte – annak ellenére, hogy ezek az emberek felszólalnak és szavaznak az Európai Parlamentben.

Az elemző kiemelte: ennél is fontosabb kérdés, hogy 

a jelek szerint Magyar Péter politikája tartalmát is hajlandó külső szereplők elvárásaihoz igazítani, ha az előnyt hozhat számára a kormányzati hatalom megszerzésében.

Úgy véli, ez különösen aggasztó egy olyan időszakban, amikor háború zajlik egy szomszédos országban. Hozzátette, hogy ezt az attitűdöt jól tükrözi, hogy Magyar Péterék pártpolitikai hasznot remélnek attól, hogy Magyarország továbbra sem jut hozzá a neki járó uniós forrásokhoz.

Zila János kijelentette:

az ilyen botrányok jelentősen rombolják a bizalmat, és már most látszik, hogy a Tisza Párt belső kohéziójának fenntartása középtávon is rendkívül nehéz lesz. 

A továbbiakért kattintson IDE. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a nool.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában