Úszás

2022.04.29. 10:15

Tinédzser vb-ellenféllel is szembe kell néznie Hosszú Katinkának

A mindössze 16 esztendős Katie Grimes is ott lesz a június közepén kezdődő budapesti vizes világbajnokság medencés úszóversenyein.

Az amerikai vb-válogató Greensboróban zajlik, a női 400 méter vegyes küzdelmeit a tinédzser versenyző 4:36.17 perces junior világcsúccsal nyerte, ami a világ idei harmadik legjobb eredménye. A világbajnoki címvédő, világcsúcstartó, Rióban háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ebben a számban 4:38.89 perccel győzött múlt héten Debrecenben, az országos bajnokságon.

A férfi 100 méter pillangó küzdelmeit a hétszeres olimpiai bajnok Caeleb Dressel a világ idei legjobbjával, 50.20 másodperccel nyerte. A 25 éves sztár ebben a számban Tokióban, ahol öt aranyat gyűjtött, Milák Kristóf előtt 49.45-ös világcsúccsal győzött. A magyar úszó – aki 200 pillangón diadalmaskodott a japán fővárosban – 49.68-as Európa-csúccsal lett ott második, most Debrecenben, az országos bajnokságon pedig 51.03 másodperccel végzett az élen.

Az amerikai válogatón világcsúcs is született, Hunter Armstrong 50 méter háton 23.71 másodperccel diadalmaskodott, ezzel kilenc századot faragott az orosz Kliment Kolesznyikov idejéből, amelyet tavaly májusban a Duna Arénában rendezett Európa-bajnokságon állított fel.

Borítókép: Hosszú Katinka a célban a női 200 méteres vegyesúszás döntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián, a Tokiói Vizesközpontban, 2021. július 28-án. Fotó: MTI/Kovács Tamás