Vb-selejtezők

2021.10.08. 09:09

Nem talál legyőzőre a brazil válogatott

Továbbra is százszázalékos a brazil labdarúgó-válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban, miután a csütörtöki játéknapon a sereghajtó Venezuela vendégeként diadalmaskodott 3-1-re.

A brazil csapat megszakítás nélkül a tizedik sikerét aratta a selejtezőben, ez a sorozat történetének leghosszabb győzelmi szériája. A 71. percig a hazaiak vezettek, akkor azonban Marquinhos egyenlített, majd Gabriel Barbosa a 85. percben büntetőből talált be, a végeredményt pedig Antony Matheus dos Santos állította be a ráadásban.

Az első és a harmadik brazil gól előtt, a szünet után beállt, Raphael Dias Belloli – sportági becenevén Raphinha – adta a gólpasszt. A Leeds United jobbszélsője első alkalommal volt válogatott.

A második helyen álló argentinok a Paraguay otthonában játszott gól nélküli döntetlennel őrizték meg veretlenségüket.

Eredmények, 11. forduló:

Uruguay–Kolumbia 0–0

Paraguay–Argentína 0–0

Venezuela–Brazília 1–3 (1–0)

Ecuador–Bolívia 3–0 (3–0)

Peru–Chile 2–0 (1–0)

Az állás: 1. Brazília 27 pont/9 mérkőzés, 2. Argentína 19/9, 3. Ecuador 16/10 (19–11), 4. Uruguay 16/10 (13–10), 5. Kolumbia 14/10, 6. Paraguay 12/10, 7. Peru 11/10, 8. Chile 7/10, 9. Bolívia 6/10, 10. Venezuela 4/10