triatlon világkupa

2020.09.14. 08:14

A világbajnoki címvédő Luis nyert, Bicsák ötödik

A további magyar indulók közül Lehmann Csongor kilencedikként végzett, Dévay Márk pedig feladni kényszerült a versenyt.

A múlt szombaton világbajnoki címét megvédő francia Vincent Luis nyerte meg a triatlonosok vasárnapi világkupa-versenyét Karlovy Varyban, ahol a résztvevő három magyar közül legjobbként Bicsák Bence az ötödik helyen végzett.

Az esemény eredményközlője szerint Luis 1:52:14 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40,8 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból álló távot, Bicsák 52 másodperccel lemaradva ért célba. A további magyar indulók közül Lehmann Csongor kilencedikként végzett, a győztestől 1:33 perccel elmaradva.

A versenyt húsz triatlonos nem tudta befejezni, közülük 19, így a harmadik magyar induló, Dévay Márk is a második szám, a hétkörös kerékpározás utolsó részében tömeges bukás szenvedő alanya lett, és feladni kényszerült a viadalt.

Luis mögött másodikként ezúttal is a portugál Vasco Vilaca végzett, csakúgy, mint a vb-n.