Forma-1

2017.11.26. 16:59

Bottas nyerte a szezonzárót Abu-Dzabiban

A Mercedes 28 éves finn versenyzőjének ez volt idén a harmadik sikere, pályafutása mindhárom futamgyőzelmét 2017-ben aratta.

Mercedes' Finnish driver Valtteri Bottas celebrates on the podium after winning the Abu Dhabi Formula One Grand Prix at the Yas Marina circuit on November 26, 2017. Bottas won the season-ending Abu Dhabi Grand Prix on Sunday, finishing ahead of world champion Lewis Hamilton with Sebastian Vettel taking third. / AFP PHOTO / Andrej ISAKOVIC

A szezonzáró Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjon rajt-cél győzelmet arató Valtteri Bottas mögött csapattársa, a brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, aki negyedik világbajnoki címét már korábban megszerezte.

A dobogó alsó fokára a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája állhatott fel, míg a pályafutása 269., egyben utolsó versenyét teljesítő, 36 éves brazil Felipe Massa (Williams) a 10., egy pontot érő helyen fejezte be a futamot.

A rajtot egyformán jól kapta el Bottas, Hamilton és Vettel is, így az első kanyarban nem változott a dobogósok sorrendje. Egy kör után Bottas előnye valamivel több mint egy másodperc volt a második Hamiltonnal szemben, akit Vettel próbált üldözni.

Csoportkép a 2017-es Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság versenyzőiről a szezonzáró abu-dzabi futam előtt a Yas Marina versenypályán november 26-án. Forrás: MTI / EPA / Valdrin Xhemaj

Az élen száguldó három pilóta közül Vettel állt ki elsőként kerékcserére a 21. körben, egy körrel később pedig Bottas járt a boxban. Hamilton megpróbált még két gyors kört teljesíteni, ez sikerült is neki, de a 24. körben végrehajtott kerékcseréje után ennek ellenére Bottas mögött tért vissza a pályára.

Féltávhoz közeledve így Bottas egy másodperc körüli előnnyel vezetett Hamilton előtt, miközben a harmadik Vettel hátránya hozzájuk képest 10-11 másodperc volt.

Az első helyről rajtolt Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője (j) vezeti a mezőnyt az abu-dzabi futamon november 26-án. Forrás: MTI / EPA / Valdrin Xhemaj

Hamilton néhány körön keresztül agresszívan üldözte Bottast, de nem sikerült előzési pozícióba kerülnie.

A hajráig nem változott a sorrend az élen, Vettel hátránya viszont 21 másodperc fölé nőtt.

Hét körrel a leintés előtt Hamilton ismét nagyon közel került Bottashoz, de a finn pilóta nem hagyott esélyt a támadásra csapattársának.