2024.11.12. 06:15
A hosszú élet titka: egy szigeten már tudják
A hosszú élet titka számos kutatás alapja volt, de egy szigeten már lehet, hogy rájöttek a rejtélyre.
Forrás: Shutterstock
Fotó: pics five
A hosszú élet titka minden embert érdekel, nem véletlen tehát, hogy rengeteg kutatás foglalkozott már a témával. A világ egyik pontján viszont könnyen lehet, hogy megfejtették már a rejtélyt, vagy legalábbis közel járhatnak hozzá.
A hosszú élet titka már ki is derülhetett
Egy görög szigeten ugyanis a lakosság nagy része megéri a sokak által vágyott, bűvös 100. életévet. A görög Ikaria-sziget egy úgynevezett kék zónában van, amely olyan földrajzi területen van, ahol az emberek lényegesen tovább élnek.
A sokak által vágyott életkor elérését pedig egy dolognak tulajdonítják: a reggelijüknek, ami nem más, mint a nyers méz. A helyiek nagy része ugyanis a napot egy kanál nyers mézzel kezdi.
A helyi méhészek a szigeten és Görögországban termelik a nyers mézet, aminek antibakteriális tulajdonságai vannak, tele van antioxidánssal, valamint a vércukorszint szabályozásában is segít.
A nyers méz a Food Chemistry folyóiratban megjelent kutatás szerint azért is lehet a hosszú élet titka, mert akár 4,3-szer több növényi eredeti antioxidánst tartalmazhat, mint a feldolgozott méz, így a rák kockázatát is csökkenti, és a szívbetegségek megelőzésében is fontos szerepet játszhat.
Szerencsére azonban akkor sem kell elkeserednünk, ha nem jutnánk nyers mézhez, egy táplálkozási szakértő a travelo.hu cikkében azt is elmagyarázza, miért.
A nyers méz további jótékony hatásairól pedig az alábbi videóból tudhat meg többet.
Borítókép: illusztráció
Bulvár-celeb
- Apa-fia fotón mutatta meg G.w.M a tündérien édes Diont
- Ez a hársméz jótékony hatása: csak akkor érvényesül, ha így fogyasztod
- Csak még 5 perc! Ezért ébredünk fel az óracsörgés előtt
- Dénes Dávid elárulta, mivel lehet levenni a lábáról
- Sokáig olvas, telefonozik a vécén? Vigyázzon, veszélyes lehet