Mától Pásztón, a Csohány Galéria épületében is működik koronavírus-mintavételi pont.
Arról már korábban beszámoltunk, hogy a karancssági Kerekerdő Óvoda nevelőit november 25-én, szerdán tesztelték, amelynek során négy ember produkált pozitív eredményt. Ezért az egészségügyi szabályoknak megfelelően az intézmény november 25-től, határozatlan időre bezárta kapuit. A napokban a település közösségi oldalán tették közzé, hogy az óvoda előreláthatólag december 14-én, hétfőn fog ismét kinyitni.
– Az Oktatási Hivatal november 25. és december 12. között rendkívüli szünetet rendelt el a helyi Kerekerdő Óvodában. Az intézményben időközben ózonos fertőtlenítést is végeztettünk. Az óvoda előreláthatólag december 14-én fogja újból megnyitni kapuit a csemeték előtt – olvasható a bejegyzésben.
Farkas Attila, Pásztó polgármestere szintén közösségi oldalán jelentette be, hogy december 3-tól, csütörtöktől Országos Mentőszolgálat mintavételi pont működik a város Romkertjében, a Csohány Galéria épületében.
– A pásztói lakosoknak, illetve a járás területén élőknek ezentúl már nem a megyeszékhelyre kell menniük koronavírus-szűrésre – közli a városvezető.