Az igazgatóság közleményében arról tájékoztatta a Noolt, hogy a szlovák–magyar határon átnyúló együttműködési programban a szelíd turizmus vonzerejének növelése a cél, amely egyúttal a két országhatáron átnyúló Novohrad-Nógrád UNESCO Globális Geopark és az aspiráns Bükk-vidék Geopark turizmusának fellendítését is szolgálja. Új geoturisztikai szolgáltatások kidolgozásával és bevezetésével, az élményszerző turizmus fokozásával, a meglévő geotúra-hálózat bővítésével, a turisztikai szolgáltatókkal való kapcsolat erősítésével, illetve szakmailag felkészült túravezetők biztosításával a geoturizmus erősítheti az értékek kölcsönös megismerését és a térség gazdaságát.
A beruházásnak köszönhetően a területeken új szolgáltatásokat vezetnek be, de a geoparkok értékeiről képzési anyag és módszertani kézikönyv is készül. Az oktatók képzése mellett – akik a geoparkokat akár tanórákon, akár valóságos kirándulás formájában mutathatják be – a térség turisztikai vállalkozói is képzésben részesülhetnek, hogy a vendégek részére szélesebb körű tájékoztatást tudjanak adni. A túravezető-képzés pedig elősegíti, hogy a jövőben szakavatott túravezetők fogadják a kirándulókat.
A két geopark területén működő geotúra-hálózatot egy, a határon átnyúló tanösvénnyel kötik össze. Az újonnan kialakított túraútvonal és a két geopark hetven értékes földtani helyszínét mobil applikációban is rögzítik. A Novohrad–Nógrád Geopark és a Bükk-vidék Geopark területén lévő tanösvények állapotfelvétele, szükséges helyreállítása mellett egy nyomvonalon interaktív tanösvényt is kiépítenek. A térségbe látogatókat egy GeoKultStamp pecsételő játékkal irányítják és ösztönzik majd minél több helyszín felkeresésére.