Mint mondta, vannak veszélyeztetett csoportok, ide tartoznak az idősebbek. A hatvanötödik életév után az emberi szervezetben már olyan változások mennek végbe, amelyek a vírussal szembeni védekezőképességet gyengítik. Amennyiben ehhez krónikus betegségek társulnak, a gyógyulás esélyei még rosszabbak.
Dr. Márkus László Tibor
Fotó: NMH
– Az egészségügy leterheltsége óriási. Az a tapasztalatunk, hogy szinte egyik napról a másikra kerülnek a betegek életveszélyes állapotba – fogalmazott a főorvos, aki azt is kiemelte: – Egyre több mutációja is megjelenik a vírusnak. Amelyik a közelmúltban Angliában ütötte fel a fejét, a fiatalabb korosztályt fertőzi és betegíti meg.
Dr. Márkus László Tibor kifejtette: azért is javasolt minél több embernek beadatni az oltást, mert vannak olyanok, akik nem kaphatják azt meg.
– Ide tartoznak mások mellett a kismamák, de az allergiások és a daganatos betegek is. Őket csak úgy védhetjük meg a fertőzéstől, ha a környezetükben élők be vannak oltva – mondta.
Hozzátette: számára egy pillanatig sem volt kérdés, hogy oltassa-e magát, és ugyanezt elmondhatja minden, általa ismert orvos kollégájáról.
– Véleményem szerint szinte csak a laikusok ellenzik az oltás beadását – hangsúlyozta végül a főorvos.
Ők biztosan beoltatják magukat – olvassa el, hogy miért!