A kitisztult Kárpát-medencei levegőnek köszönhetően, még az Északi-középhegység csúcsairól is, köztük a Somoskői várból is gyönyörködni lehetett a nagyjából 80-90 kilométerre lévő Alacsony-Tátrában. Ahogy az a fotókon látható, akár egy jobb képességű mobillal is érdemes nekivágni, ha legközelebb ilyen tiszta lesz az idő.
Az Alacsony-Tátra havas hegycsúcsai tűnnek fel a horizonton a somoskői várból mobiltelefonnal fotózva
Fotó: Sz. R. / Nool.hu
Az Alacsony-Tátra havas hegycsúcsai tűnnek fel a horizonton a somoskői várból mobiltelefonnal fotózva
Fotó: Sz. R. / Nool.hu
Az Időkép egyik észlelőjének a Mátrából sikerült megörökítenie a Salgói vár fölé magasodó Krivánt, ami légvonalban nagyjából 140 kilométeres távolságra volt.
Fotó: Időkép
Korábban már a Salgói várból is sikerült megpillantani a Tátra hófödte csúcsait. Tavasszal pedig portálunk fotóriportere Balassagyarmaton készített lélegzetelállító felvételt az Alacsony-Tátra kedvelt síparadicsomának, Chopok havas hegycsúcsáról.