Labdarúgás

2018.05.22. 10:37

Nem sikerült nyerni otthon

Az NB III. Keleti csoportjának a 28. forduló­jában a Balassagyarmat hazai pályán döntetlent játszott a Tisza­újváros ellen.

Hegedűs Henrik

Balassagyarmati VSE–Termálfürdő Tiszaújváros 1–1 (0–0)

Balassagyarmat, Kövi Pál Sportközpont, 300 néző, vezette: Tamási P. (Nyerges Zs., Kulcsár D.).

Balassagyarmati VSE: Szűcs – Nagy G., Csendes, Erdei (Kovács K. 86.), Molnár S. – Szalánszki, Pintér – Magos, Nagy O. (Németh 68.), Tóth O. – Bódis (Szita 60.). Vezetőedző: Rob Kornél.

Tiszaújváros: Tóth Cs. – Márton, Kovács P., Bussy (Balogh 16.), Nagy P. – Molnár M. (Pap 76.), Orosz, Husszein, Illés – Turcsik (Nagy D. 56.), Faggyas. Vezetőedző: Gerliczki Máté.

Gólszerző: Tóth O. (50.), ill. Márton (61.). Sárga lap: Bódis, Szalánszki, Szita, Nagy O., ill. Márton, Orosz, Kovács P. Jók: Erdei, Pintér, Tóth O., ill. Nagy P., Márton, Husszein.

Az első félidőben jobbára tapogatóztak a csapatok, különösebb helyzet egyik kapu előtt sem adódott. Szünet után egy jóval harciasabb nógrádi gárda futott ki a gyepre, ennek az elszántságnak megérett a gyümölcse. Remek támadás befejezéseként Tóth Olivér ritkán látható látványos lövésével megszerezte a vezetést a kék-fehéreknek. A második negyedóra kezdetén szabadrúgáshoz jutott a Tiszaújváros: a gyarmati védőkön, a labda Márton elé vágódott, aki mintegy tizenhárom méterről nem hibázott. A hátralévő két mérkőzésen, Cigándon, illetve itthon, a putnokiak ellen legalább négy pontot kell szerezniük Erdeiéknek a bennmaradáshoz.

Rob Kornél: – Küzdött-hajtott a csapat, és ott voltak a lehetőségeink, hogy megnyerjük ezt a kiemelten fontos mérkőzést. A végén azonban két ziccer is kimaradt.

Gerliczki Máté: – Néhány időszaktól eltekintve mi irányítottuk a játékot. Reálisnak tartom a végeredményt.

További eredmények: Tállya–Jászberény 2–2 (1–1), Gyöngyös–Nyírbátor 0–1 (0–0),

Tiszafüred–Putnok 3–0 (1–0), DEAC–MTK Budapest II. 6–4 (2–3), ESMTK–Monor 0–1 (0–1), DVTK II.–Füzes­gyarmat 2–0 (0–0). Szabadnapos: Cigánd.

16. Salgótarján kizárva

Kiemelt fotónkon: A BSE (kék-fehérben) nem nyert a Tiszaújváros ellen – Fotó: T. A.