2017.12.08. 14:27

Nem sikerült a bravúr az éllovas otthonában

A férfi NB II, Északi csoportjában 10. a fordulót bonyolították le az elmúlt hétvégén

M.F. - B.L.

Az előző két forduló sikeres szereplése után egészséges önbizalommal lépett pályára a listavezető otthonában a Strandépítők legénysége. A fővárosiak kezdték jobban találkozót, kétgólos előnyt szereztek, de rövidesen egyenlítettek a vendégek. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik sem tudott előnyt szerezni. A játékrész hajrában a Strandépítők több hibát vétett, így négygólos előnyre tettek szert a hazaiak a szünetre. A második játékrészt a Strandépítők nyitotta jobban, Varga J. és Varga Z., Péter góljaival felzárkóztak.

A folytatásban újra kiegyenlítődött a játék, de a játékrész második felében a vendégek védekezésben és támadásban is többször hibáztak, amiből hazaiak újra négyre növelték az előnyüket az 53. percben. A tarjániak hősiesen küzdöttek, de a fővárosiak kihasználták hibáikat, és az 57. percben 27–21-re alakították az állást. A véghajrában a Strandépítők nagy iramot diktált, s Ponyi két szép találatával és Varga J. góljával felzárkóztak, így végül három góllal maradtak alul.

Rév TSC – Salgótarjáni Strandépítők KC 27–24 (15–11)

Budapest, Lőrinci Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Hovány I., Ubornyák Z.

Salgótarjáni Strandépítők KC: Fehér – Dénes 1, Bensouici 2, Varga J. 9, Varga Z. 2, Ponyi 4, Gyetvai T. 3/3. Cs.: Kuti kapus, Péter 3, Gyetvai Cs., Horváth, Németh, Rácz, Szerencsés, Vurom. Edző: Bártfai Ferenc.

Rév TSC legjobb góldobói: Brezowszki 7, Gaál 6, Fekete 4, Martin 4.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3. Kiállítások: 2 perc, ill. 2 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–2, 16. perc: 5–5, 24. perc: 10–9, 26. perc: 11–11, 35. perc: 16–15, 43. perc: 19–18, 48. perc: 21–19, 53. perc: 24–20, 57. perc. 27–21.

Bártfai Ferenc: – Kemény, férfias csatában maradtunk alul a bajnokaspiráns otthonában. A vereségünket a rengeteg technikai hibánk, és a kihagyott ziccereink okozták, melyekért ellenfelünk rendre góllal büntetett. A vereség ellenére büszke vagyok a csapatra, mert küzdeni akarásból ismét jelesre vizsgáztak. A szezon utolsó mérkőzésén, hazai pályán mindenképpen javítani szeretnénk.