sportközvetítés

2018.05.25. 17:43

Száz pont fölött a kosarasaink, a futsalos lányok őrült meccsen ikszeltek

Honlapunk péntek este az SKSE kosarasainak bronzmeccséről és a Skorpió SE NB I-es osztályozójáról is élő eredménykövetést tartott.

Női futsal, NB I-es osztályozó, 1. összecsapás

Skorpió SE-Ricsilla 5–5 (3-3)

A Skorpió SE kerete: Terdik Tamara, Cseh-Rusz Bianka (kapusok), Tóth Friderika, Bokor Berill, Mészáros Zsófia, Molnár Anett, Bede Anett, Takács Dorina, Koch Fruzsina, Bede Anna, Balya Dorottya (mezőnyjátékosok).

1. félidő

1. perc: A hazaiak kezdtél a meccset, Terdik a gólvonalról szedte fel a labdát.

2. perc: Vezet a Ricsilla, Marsai kipókhálózta a hazai kapu felső sarkát (0-1).

3. perc: Nagy Bianka is betalált, nagyon rossz a kezdés (0-2).

5. perc: Bokor sarokpassza után Bede Anna került nagy helyzetbe, de a labda a vendég kapusnál köt ki.

7. perc: Megyeri nagy lövését Terdik látványosan tolta szögletre.

8. perc: Bede Anna kétszer is biztatóan indult meg a jobb szélen, de a Ricsilla védői sikeresen tisztáztak.

9. perc: Szépít a Skorpió! Koch pöckölt középen, majd a kapusról kipattanó labdát könyörtelenül vágta a kapuba (1-2).

12. perc: Hátul Tóth, elől Molnár remekel, Bede Anna tüzelt messziről. Zavarba hozható az NB I-es csapat. Vendég időkérés.

13. perc: Egyenlít a Skorpió! Egy vendégszöglet utáni kontrát vezetett Bede Anna, aki ügyesen húzta el a labdát a kapus mellett, és gurított az üres kapuba (2-2).

14. perc: Egy kapufa után Megyeri nem találja el az üres kaput.

16. perc: Újabb veszélyes hazai kontra, a védők most tisztáznak.

17. perc: Terik a hatoson kívül ér kézzel a labdába, de a veszélyes helyről megítélt szabadrúgás után tisztázott a védelem.

17. perc: Megvan a Recsilla 6. szabálytalansága, Koch végezte el a büntetőt, amelyet a kapus szögletre rúgott.

19. perc: Ismét vezet a Ricsilla. Egy kipattanót Orbán vágott Terdik fölött a hálóba (2-3).

19. perc: És itt is a válasz! Bokor lódult meg a jobb oldalon, beadásába Takács szerencsésen ért bele (3-3).

20. perc: Öt másodperccel a szünet előtt Marsai hagy ki ajtó-ablak helyzetet.

Félidő: 3-3

Nehezen tartják Marsait a Skorpió lányai (kékben) – fotó: B.L., NMH

2. félidő

4. perc: Mindkét oldalon akadnak helyzetek, méltó ellenfele az NB I-s csapatnak a salgótarjáni gárda.

7. perc: Terdik többször is bizonyítja klasszisát, kicsit beszorul a Skorpió.

8. perc: Újra vendégelőny. Egy szöglet után Megyeri előzi meg Takácsot és talál kapuba (3-4).

10. perc: Kettő az egyben vezetett kontrát a Ricsilla, előbb a kapufa, majd Terdik hárított.

12. perc: Ismét egál! egy szöglet után Tóth lőtt kapura, amibe Bede Anna jó ütemben piszkált bele. Viszont a Skorpió már elérte az 5 szabálytalanságot, a következőnél büntethet a Ricsilla (4-4).

15. perc: A szépszámú közönség minden jó hazai megmozdulást vastapssal jutalmaz. És szerencsére van miért tapsolni.

16. perc: Tóth távoli lövése a kapufán csattan. A szabálytalanságok aránya 5-5, a következő hibáknál jönnek a büntetők. A nézőkön nem múlik a siker. Időkérés után jöhet a végjáték.

16. perc: Először vezet a Skorpió! Balya szabadrúgásába Bokor sarokkal ér bele, amire nem számíthatott a kapus (5-4).

17. perc: A hatodik hazai szabálytalanság után Marsai hagyja ki a büntetőt, a kontra után a kapus véd nagyot.

17. perc: Újabb vendég büntető, ezúttal Orbán lő mellé.

19. perc: Marsai kezezése után jöhet az első hazai büntető, a padról most felálló Mészáros fölé bombázott. Majd Bede Anna lövésénél véd nagyot a kapus.

19. perc: És itt az egyenlítés... Megyeri jól fordult le a védőiről, megszerzi második gólját, esélye sem volt Terdiknek (5-5).

Vége: 5-5. A visszavágóra maradt a döntés.

NB I/B, Zöld csoport bronzmérkőzése, 1. összecsapás

SKSE-Tiszaújváros 102–57 (20-18, 27-22, 22-8, 33-9)

1. negyed

3. perc: – Kevés pontos kísérletet láthatnak a nézők, Rackley zsákolása hozott tapsvihart (4-4).

5. perc: – Hazai időkérés, 4 ponttal elmentek a vendégek (6-10).

7. perc: – Már az SKSE vezet, a látványos labdaszerzések meccse ez eddig (16-13).

10. perc: – Nem engedik meglépni a hazaiakat a tiszaújvárosiak (20-18).

2. negyed

4. perc: – Csapai is a pályán, de a különbség nem nagyon nő (28-24).

6. perc: – Drevenka és Sonyák is bedobta a triplát, vendég időkérés (34-28).

8. perc: – Csapai zsákolás és vendégtriplák (38-33).

10. perc: Rackley sikeres büntetőivel zárul a félidő (47-40). A hazaiaknál eddig Csapai a legeredményesebb a maga 9 pontjával, Rackley és Olasz 8-8 pontnál jár.

Fotó: B.L.

3. negyed

3. perc: – Megjött a csapatok kedve a távoli kísérletekhez, 10 ponton kívül az SKSE (57-45).

7. perc: – A palánk alatti jelenetek néha jobban emlékeztetnek röplabda mérkőzésre (61-47).

10. perc: – Piukovics duplájával először 20 pont a különbség, megnyugtató előny az záró negyed előtt (69-48).

4. negyed

2. perc: – Nem enged pontot a vendégeknek az SKSE, máris 30 a különbség (78-48).

4. perc: – Nem lassítanak a hazaiak, a Tiszaújváros hiába próbálkozik kívülről, még mindig nem szerzett pontot a negyedben (85-48). Vendég időkérés.

5. perc: – Már fiatalok is a pályán, Szőke egy triplával bizonyít (88-50).

7. perc: – Drevenka duplájának köszönhetően 40 pont fölött a különbség (95-54).

9. perc: – Buraié a 100. hazai pont (100-57).

10. perc – Vége. Hasonló teljesítménnyel akár már idegenben eldőlhet a bronzérem sorsa. Csapai és Rackley is 17 pontig jutott (102-57).

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az SKSE javára.