Futsal

2018.01.20. 11:13

Kiütéses Skorpió-győzelem

Az ötödik fordulóból elmaradt mérkőzés pótlásával kezdték az esztendőt a salgótarjáni Skorpió SE futsalosai.

A sereghajtó nem okozott gondot Szabó Gábor tanítványainak, akik fölényes győzelmet szereztek. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a hazaiak így tisztelegtek nemrég elhunyt korábbi edzőjük, Pusnik Zoltán emléke előtt. Az első félidő derekán két gólt szerzett a Skorpió, majd a szünet előtt ismét betalált – az összesen öt gólig jutó – Bede Anna. A fordulást követően más fokozatba kapcsolt a listavezető, és bár több helyzetet is elkönnyelműsködtek, így is magabiztos, olykor látványos játékkal rukkoltak elő. A nógrádiak ezzel továbbra is őrzik első helyüket a csoportban, és most szombaton az utolsóelőtti Nyírség csapatát fogadják majd.

Szabó Gábor, a Skorpió edzője: – Amióta az újévben elkezdtük az edzéseket, a csapat fizikális felkészítése volt a fő irányvonal. Dolgoznak is a lányok becsülettel. Ebből az apropóból is nagyon vártuk már a Békéscsaba elleni mérkőzést. Mivel a sereghajtó ellen játszottunk, arra készültünk, hogy a védekezésre fogják a nagyobb hangsúlyt fektetni, ezért arra törekedtünk, hogy gyors és kreatív focit játszva, minél hamarabb gólt szerezve, a magunk javára fordítsuk a mérkőzést. Ebből az első félidőben nem sok minden valósult meg, lassúak, ötlettelenek voltunk. A második játékrészben magasabb fokozatra kapcsoltak a lányok, szép támadásokat vezettek és szép gólokat rúgtak. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk egy nagyon szimpatikus csapat ellen.

NB II, Keleti csoport, nők, az 5. fordulóból pótolt mérkőzés

Skorpió SE Salgótarján – Békéscsabai Wanted SC 11–0 (3–0)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, vezette: Strehó E., Gecse Z.

Salgótarján: Terdik – Bokor, Molnár A., Koch, Bede Anna. Csere: Mátyás (kapus), Balya, Bede Anett, Mészáros, Takács. Edző: Szabó Gábor.

Békéscsaba: Horváth – Sugár, Balogh V., Püski, Örkényi. Csere: Kis V. Edző: Domokos András.

Gl.: Bokor (8., 27., 32.), Bede Anna (9., 19., 21., 25., 38.), Koch (35.), Mészáros (36.), Balya (37.).

További eredmények: Debreceni EAC – Szolnok Fanatic SE 8–5 (4–2), Szolnok Fanatic SE – Nyírség NSC 3–0 (játék nélkül).