Első lépés megvolt, de hosszú még az út a cél eléréséért.

Nool

A Strandépítők (kék mezben) csapata fontos két pontot szerzett a Vecsés ellen

Forrás: Nool

Fotó: Hegedűs Márk

Ahogy arról korábban röviden beszámoltunk, a férfi NB I/B-ben a hétvégén, a 16. fordulóval elkezdődött a tavaszi küzdelemsorozat. A Strandépítők KC az újabb edzőváltás után, Rácz Viktor irányításával hazai pályán fogadta a Vecsés SE csapatát, mely ellen remek győzelmet arattak.

Csépe Salgótarjáni SKC – Vecsés SE 30–28 (15–11)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Sándor L., Szikszai Cs.

Csépe Salgótarjáni SKC: Szabó P., Kovács (kapusok) - Dancs 3, Szabó T., Csontos, Dénes, Ponyi 2, Varga, Bécsi 1, Kecskés 2, Jenei 2, Székely 1, Hajdú, Burony 2, Csuka 14/8, Soós 3. Vezetőedző: Rácz Viktor

A Vecsés SE legjobb góldobói: Székely 7, Zakics 7/2, Antal 3, Cseh 3, Kevin 3, Huntvágner 3.

Hétméteresek: 8/8, ill. 2/2.

Kiállítások: 14 perc, ill. 10 perc

Kizárás: 1, ill. 1.

Az eredmény alakulása:

2. p: 1-0, 6.p: 3-1, 9.p: 5-2, 14.p: 6-5, 17.p: 8-7, 22.p: 11-9, 28.p: 14-11, 30.p: 15-11, 33.p: 17-12, 37.p: 19-14, 40.p: 22-16, 45.p: 23-20, 48.p: 25-22, 54.p: 25-24, 58.p: 27-26, 60.p: 30-28.

A Salgótarjáni SKC kezdte a játékot, de az első gólt csak a 2. perben sikerült megszerezniük. A Vecsés SE csapatának még ugyanebben a percben sikerült kiegyenlíteni, viszont ezt követően közel három percig nem született gól egyik oldalon sem. A gólcsendet hazaiaknál Csuka Balázs törte meg egy hétméteres lövéssel. Az első félidőt ezután végig vezette a hazai csapat, az ellenfél egyenlíteni sem tudott.
Fordulás után a Vecsés kezdett, de gól nem született a támadásukból Szabó Péter védésének köszönhetően.

Egy gyors támadás után Dancs Máté gólja után már öt volt közte. A mérkőzés hátralevő részében ugyanúgy vezetett tovább Rácz Viktor csapata, bár az ellenfél próbálkozott, többször csökkentve a gólkülönbséget, de nem sikerült nekik felülkerekedni a hazaiakon. Az utolsó tíz percben ugyan kettőre csökkent a salgótarjániak előnye. Az utolsó három percben Burony, Csuka és Soós találataival megmaradt az előny, így nagyon fontos két pontot sikerült szereznie a tarjáni együttesnek.

Rácz Viktor: – Nagyon jól kezdtünk, ami megadta az alaphangot a mérkőzésnek. Mind támadásban, mind védekezésben rendkívüli hőfokon égett a csapat. A frissítéseknek köszönhetően megnyugtató előnyt harcoltunk ki a félidőre. A második játékrész elejét is jól kezdtük, sikerült hat góllal meglépnünk. Azonban volt egy tíz perces hullámvölgyünk, amivel visszajöttek egy gólra. A végjátékban jól koncentrálva, egyéni jó teljesítményekkel sikerült megőrizni az előnyünket, és végül felülkerekedtünk a nagyon jó erőkből álló Vecsés ellen. Büszke vagyok fiúkra, mindenki hozzátett az eredményhez, elbírtuk a nyomást és igazi csapatként funkcionáltunk. Első lépés megvolt, de hosszú még az út, dolgozunk tovább.