Bajnokesélyes otthonában kikapott a Kábel SE

A férfi NB II. Észak csoportjában a 2. fordulóban a Kábel kikapott a Budakalász otthonában.

Budakalászi SC 1995 – Balassagyarmati Kábel SE 32–28 (13–12)

Szentendre, Ferences Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Asztalos B., Szalay Z.
Kábel SE: Istvanovszki – Praszna 1, BEDŐ 7/1, IVITZ 8/2, Bécsi 3, ZELLER 6, Gál 1. Csere: Gyetvai 2, Tábori, Okolenszki P., Németh, Szladovics. Vezetőedző: Gindeli Panna.
A budakalásziak legjobb dobói: Tatai 9, Nagy Cs. 7, Albert-Tóth 5.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-2, 14. perc: 8-5, 25. perc: 10-10, 34. perc: 15-16, 44. perc: 22-17, 50. perc: 27-19, 57. perc: 31-24.

Az előző szezonban komoly küzdelmet vívott a bajnoki címért a nógrádi, valamint a Pest megyei alakulat, ám azóta alaposan megváltoztak az erőviszonyok. A balassagyarmatiaknál szinte teljesen átalakult a játékoskeret, míg a budakalásziak jelentősen beerősítettek, többek között már náluk lövi a gólokat az Ipoly-parti alakulatnál megfordult Tatai Olivér és Albert-Tóth László, míg a kispadról a csapatot irányító Piroska Krisztián is szép éveket töltött el Balassagyarmaton.

Az összecsapás kiegyenlített mederben kezdődött, aztán a szentendrei társbérletben játszó budakalászaiak némi előnyhöz jutottak, de a kifejezetten lelkesen és eredményesen kézilabdázó Zeller vezérletével a gyarmatiak nem csak faragtak a hátrányukon, hanem idővel ki is egyenlítettek.

Szünet után Bedő találatával rövid ideig fordult a kocka, ám a házigazdák egy gyors ritmusváltásnak köszönhetően mind jobban elhúztak, mi több, a hajrára fordulva már nyolc gólosra duzzadt a különbség. A végén Gindeli Panna tanítványai sikeresen csökkentették a hátrányt.

Gindeli Panna: – Rendkívül izgalmas, és felettébb hasznos mérkőzést játszottunk a komoly rutinnal bíró ellenfelünkkel. Közel negyven percen keresztül partiban voltunk a bajnokesélyessel, ami nagy szó. A fiúk fegyelmezetten és koncentráltan játszottak, vérbeli férfimunkát végeztek, pontosan úgy, ahogy azt elvárom tőlük. Szeretném, ha ezt a formát megőrizve folytatnánk a legközelebb, átbeszélve és kijavítva a hibákat.

További eredmények: PLER-Budapest U23 – Gödöllői KC 40–28, VS Dunakeszi – Rákosmenti KSK 23–29, Váci FKA – Füzesabonyi SC 26–28, Ferencvárosi TC U23 – Bp. Honvéd SE 25–26, Pénzügyőr SE – BVSC-Zugló 40–26.