Kézilabda

2022.05.18. 22:02

Sima győzelemmel zárta a szezon utolsó hazai mérkőzését a Strandépítők női gárdája (fotók)

A női NB II. Északkeleti csoportjában a 21. fordulóban a Strandépítők KC hazai pályán nyert a Mátészalka ellen.

NMH-összeállítás

A Strandépítők (fehér mezben) együttese megszerezte a két bajnoki pontot a Mátészalka ellen

Forrás: NMH/Hegedűs Márk

Fotó: Hegedus Mark

Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC – Mátészalkai MTK 32–27 (17–14)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 60 néző, vezette: Gyimesi M., Kékesi K.

Salgótarjáni Strandépítők KC: Csiki – Gecse 6, Dénes 1, Zsikla 4/2, Nagy Alexandra 5, Forgács, Csaba 10/3. Cs.: Kalácska kapus, Szilágyi 5, Kiss 1, Bobál, Gyetvai, Kovács, Nagy Petra, Ponyi, Szendrődi. Edző: Soós Péter.

Mátészalkai MTK legjobb góldobói: Drabik 9, Torma 6/1, Búzás 5.

Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1.

Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc + kizárás Deme Barbara 34. percben 3x2 után.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2, 6. perc: 3–2, 14. perc: 8–3, 20. perc: 12–7, 24. perc: 15–11, 29. perc: 16–13. 37. perc: 21–16, 41. perc: 23–18, 48. perc: 26–22, 55. perc: 31–23, 58. perc: 32–25.

A Strandépítők csapata remek tavaszi sorozatukat folytatva, szinte végig vezetve vágtak vissza az őszi vereségért. Ezzel a szép győzelemmel búcsúztatták a hazai bajnoki szezont. Ha az utolsó fordulóban a már kiesett Hajdúböszörmény otthonában is két pontot szereznek a lányok, és a többi mérkőzés eredménye is kedvezően alakulna, akár még a második helyre is odaérhetnek. A mérkőzés végén a közönség nagy vastapssal köszönte meg a sikert és az egész bajnokságban nyújtott eredményes szereplést.

Soós Péter: – A lányok nagyon fegyelmezetten, komoly hullámvölgyek nélkül uralták végig a mérkőzést. Nagyon büszke vagyok rájuk. Ezzel a győzelemmel elértük azt, hogy ebben a bajnokságban csak a veretlen Debrecen tudott minket legyőzni hazai pályán. A mai találkozón voltak kiemelkedő teljesítmények elöl és hátul is. Gratulálok a csapatnak!