Kézilabda

2022.05.18. 09:21

Kikapott hétvégén hazai pályán a Strandépítők KC, a Kábel SE a végjátékban szenvedett vereséget

A férfi NB I/B Felsőházában a 7. fordulóban a Strandépítők KC hazai pályán kikapott a PLER-Budapest ellen, a férfi NB II Északi csoportban Balassagyarmati Kábel SE egy ponttal maradt alul a Kistext ellen.

NMH-összeállítás

Sándor Ákos (Kábel SE, 5-ös mezben) és társai először kaptak ki

Forrás: NMH/Hegedűs Márk

Fotó: Hegedus Mark

NB I/B Felsőház, férfiak, 7. forduló

Csépe Salgótarjáni Strandépítők KC – PLER Budapest 27–31 (14–12)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Csányi T., Gadányi T.

Salgótarjáni Strandépítők KC: Szabó P. – Dénes, Gyimesi 6, Forgács, Nagy 4, Hajdú, Csuka 4. Cs.: Kovács, Manazya kapusok, Csontos 6, Albert-Tóth 2, Ponyi 2, Gyetvai 1/1, Szabó T. 1, Székely 1. Edző: Bíró Balázs.

PLER-Budapest legjobb góldobója: Sztraka 10.

Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1.

Kiállítások: 10 perc, ill. 12 perc.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–2, 14. perc: 6–6, 22. perc: 9–9, 26. perc: 12–10, 29. perc: 14–12. 36. perc: 18–15, 40. perc: 19–19, 48. perc: 20–21, 45. perc: 20–21, 48. perc: 20–23, 54. perc: 23–26, 58. perc: 25–26.

Áprilisban Budapesten elszenvedett vereségéért szeretett volna visszavágni a még feljutási álmokat szövögető fővárosiak ellen a Strandépítők legénysége. Az első percek nem a hazaiak tervei szerint alakultak, a támadásban elkövetett hibákat gyors gólokkal büntették a vendégek.

Bíró Balázs, a tarjániak mestere cserékkel frissítette csapatát, ami minőségi javulást hozott a helyzetkihasználásban: Csontos, Gyimesi, Nagy és Csuka góljaival a 14. percben egalizálták az állást. A közönség nagy biztatása mellett kiegyenlítődött a játék, így a 25. percben 11–10 volt a hazaiak javára. A hajrában a Strandépítők Székely, Csontos és Gyimesi találataival kétgólos előnyt szereztek a szünetre. Fordulás után a hazaiak Csontos, Gyimesi, Csuka góljaival a 36. percben 18–15-re vezettek.

A fővárosiak sem adták fel, keményen, agresszívan védekeztek, amivel hibákra késztették a tarjániakat, és két perc alatt egalizálták az állást (19–19). Újra kiegyenlítődött a játék, a játékrész második felének elején a vendégek keményen védekeztek, és háromgólos előnyre tettek szert (20–23). A Strandépítők legénysége nagyon akart, de a kihagyott hazai hetesek, helyzetek, és pár igen véleményes játékvezetői döntéssel a feljutási álmokat szövögető rutinos fővárosiak tartani tudták a minimális előnyüket, amivel megszerezték a győzelmet. A mérkőzés végén, a vereség ellenére a szép számú közönség nagy tapssal jutalmazta a Strandépítők legénységét.

Bíró Balázs: – Sajnálom a végeredményt, mert azt gondolom, hogy nyerhető mérkőzés volt. Hogy nyerjünk, ahhoz, túl sok hibát követtünk el, nyilván a srácok akartak, küzdöttek, nem szándékosan hibáztak, de azt be kell látnunk, hogy ennyi hibával nem tudunk nyerni. Gratulálok az ellenfélnek, mi meg megpróbáljuk kijavítania hibáinkat.