Tájékozódási futás

2022.05.17. 17:54

A salgótarjáni Mag Fruzsina az első helyet szerezte meg a diákolimpián

Budapesten, a Városligetben rendezték meg a 2021/2022. tanév országos tájfutó diákolimpia rövidtávú küzdelmének a döntőjét.

NMH-összeállítás

A lányok VI. korosztályában Mag Fruzsina (Bolyai) diákolimpiai bajnoki címet szerzett

Forrás: Beküldött fotó

A regionális versenyekről a döntőre mintegy ötszáz diák jutott fel, akik nemenként, öt életkori kategóriában küzdöttek meg egymással a rövidtávú bajnoki címekért. A hazai terep előnyét élvező fővárosiak a tíz versenyszám közül ötben végeztek az első helyen, még az öt vidéki aranyérmes közé eredményhirdetéskor egy nógrádi diák is a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Leány VI. kategóriában a megyeszékhely Bolyai János Gimnáziumát képviselő Mag Fruzsina a gödöllői Kiss Kamilla előtt szerzett diákolimpiai bajnoki címet.

A tarjáni diáklány egyben a Salgótarjáni Dornyay aranyjelvényes tájfutója is. Ugyanebben a versenyszámban iskolai és egyesületi diáktársa, Nagy Szilvia is kiválóan teljesített, hiszen a 31 fős mezőnyben az 5. helyen végzett. Fiúknál a IV. korosztály népes létszámú küzdelmében a megyeszékhelyi általános iskola diákja, Molnár István az élmezőnyben, a 7. helyen ért célba.

A fővárosi rendezőgárda, a Tipo TKE párhuzamosan a diákok versengésével ezúttal egy országos rövidtávú ranglistaversenyt, a Typgraphia Kupát is lebonyolította, ahol szenior nőknél Papp Ildikó az N35BR kategóriában magabiztos győzelmet szerzett. Férfiaknál a nógrádiak közül a legjobb helyezést a Dornyay edző-versenyzője, Sramkó Tibor érte el, aki korosztályában a bronzérmes helyen zárt.