Kézilabda

2022.04.04. 17:01

Egyre közelebb a bajnoki címhez a balassagyarmati Kábel SE

A férfi NB II. Észak csoportjában a 17. fordulóban a Kábel SE a Budakalász ellen győzött idegenben.

H. H.

Budakalászi SC – Balassagyarmati Kábel SE 20-22 (8-12)

Szentendre, Ferences Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.

Kábel SE: HUDÁK 1 – Nagy N. 2, TATAI 4, Tóth M. 2, SÁNDOR 2, Nagy A. 2, Grandjean 2. Csere: BUDAY 7/3, Ács, Gál. Vezetőedző: Bárány Zsolt.

A Budakalász legjobb dobója: Duzsi 4/2.

Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Az eredmény alakulása. 4. perc: 0-3, 12. perc: 2-5, 19. perc: 5-6, 29. perc: 7-11, 38. perc: 10-15, 45. perc: 15-16, 52. perc: 16-20, 56. perc: 19-20.

A csoport első és második helyezettjének rangadója rendkívül kiélezett csatát hozott. Az elején gyorsan elhúzott ellenfelétől a Kábel SE és egy rövid időszaktól eltekintve végig uralta az első félidőt.

Szünet után átmenetileg még nagyobb lett a különbség, Hudák is betalált a budakalászi kapuba, és Tatai tökéletes lövése már ötgólos előnyt eredményezett, ám elég volt néhány megingás, pontatlanság, eladott labda, kihagyott helyzet és a házigazdák veszedelmes módon zárkóztak vetélytársukra. Ekkor azonban Bárány Zsolt időt kért, rendezték a sorokat, és Buday Dániel vezérletével újra erőteljesen kiütközött a nagyobb rutin. A hajrába érve a Pest megyei társaság még egyszer „nekidurálta” magát, de csak egy gólra sikerült megközelíteniük a nógrádiakat, a sokszoros válogatott ex-szegedi klasszis és társai bezsebelték a kiemelten fontos két pontot.

Összességében több hullámvölgyön át kellett verekednie magát a balassagyarmati legénységnek, de a közvetlen rivális otthonában aratott győzelemmel most már matematikailag is kézzelfogható közelségbe került számukra a bajnoki aranyérem.

Bárány Zsolt: – Vérbeli rangadót vívtunk annak minden hozadékával. A Budakalász tisztességgel odatette magát, körömszakadtáig harcolt a gárda, alaposan feladva nekünk a leckét. Szerencsére gyorsan túljutottunk menet közben minden holtponton. Nem állunk le, komoly céljaink vannak, haladunk tovább az úton.

További eredmények: Rév TSC-BF–Pénzügyőr SE 26–27, Rákosmenti KSK–Füzesabony 28–29, Bp. Honvéd–PLER-Budapest U23 36–30, Kistext–Gödöllői KC 32–28, Csömör KSK–Pilisvörösvári KSK 32–26.