Fölényes győzelmet aratott a balassagyarmati Kábel SE

Könnyedén szerezték meg idegenben a két pontot a gyarmati kézilabdások.

Hegedűs Henrik

A Balassagyarmat (sötét) könnyedén nyert

Forrás: Hüvösi Csaba/NMH Archívum

Az első pár perc tapogatózása után a kiválóan védekező vendégek támadásban hatalmas lendületet vettek, és rövidesen tetemes különbség alakult ki a két csapat között. Egymás után hullottak a gyarmati gólok a pilisvörösvári kapuba, és kis híján már a félidőre kétszámjegyűvé vált az előny.

A második félidőben így több lehetőséget kaphattak a fiatalok, akik meghálálták a bizalmat. Szladovics Máté például négy találattal járult hozzá a fölényes diadalhoz, míg a csapat legidősebb tagja, a februárban negyvenharmadik életévébe lépett Kajdy Norbert is háromszor találta meg az utat a házigazdák kapujába.

NB II.-es osztály, férfi, Északi csoport, 16. forduló: Pilisvörösvári KSK–Balassagyarmati Kábel SE 26–39 (10–19)

Solymár, PEMÜ-csarnok, 100 néző.

Vezette: ifj. Bacs J., Váltó Á.

Kábel SE: HUDÁK – Nagy N. 4, Tatai 2, TÓTH M. 5, SÁNDOR 8, Nagy A. 2, Grandjean 4/2. Csere: Istvanovszki (kapus), GÁL 4/1, SZLADOVICS 4, KAJDY 3, Ács 2, Okolenszki 1.

Vezetőedző: Bárány Zsolt.

A Pilisvörösvár legjobb dobói: Iflinger 6/1, Matuszka 5.
Hétméteresek: 3/3, illetve 5/3. Kiállítások: 10 (+1 kizárás: Sipos, a harmadik 2 perces büntetés után), illetve 2 perc.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–1, 17. perc: 3–10, 24. perc: 8–16, 38. perc: 14–25, 48. perc: 18–31, 58. perc: 24–36.

Bárány Zsolt, a Kábel SE vezetőedzője: – Bár akadtak hullámvölgyek a játékban, a fiúk cseppet sem becsülték le az ellenfelet. Annak pedig kifejezetten örülök, hogy a fiatalok rendkívül eredményesen kézilabdáztak.