Atlétika

2021.12.29. 13:10

Sok versenyen képviselték Szécsényt az amatőr futók

A Szécsényi Amatőr Futók Társaságának (SZAFT) tagjai a vírushelyzettel nehezített 2021-es év során is több rendezvényt tartottak, és számos versenyen mérettették meg magukat.

Szenográdi Ferenc

A futók több településre is eljuttatták a betlehemi lángot

Forrás: NMH

Fotós: L.B.

Januárban a Pezsgőfutás címmel megrendezett futónapjukra a SZAFT tagjain kívül többen is megjelentek.
A kivilágított Kossuth Ligetben 45-en teljesítették a 2021 métert, de voltak, akik ennél jóval hosszabb távon is ott köröztek a Ligetben. Bartus Ferenc az egyesület ez évi legeredményesebb tagja az év első hónapjában két versenyen is képviselte az egyesületet, hiszen februárban ott voltak a doni hősök emléktúráján, hogy leróják kegyeletüket a II. világháború hőseinek emléke előtt.

Ezt követően csatlakoztak a Helló Tavasz, BSI Futóklub által meghirdetett terepfutáshoz. Népes mezőnnyel vettek részt a Karancs-Medves túrán, majd májusban a Kossuth Ligetben egy nagyszabású futógálát tartottak. Júniusban Nagykürtösön rendezett versenyen Bartus Ferenc és Vajda Andrea első helyezést értek el, Somfai Dóra harmadik lett.

Ugyancsak júniusban a vácráróti terepfutáson Bartus Ferenc öregbítette tovább az egyesület jó hírnevét. Ott voltak a Helló Nyár címmel meghirdetett 10 km-es versenyen, ahol Lévainé Radványi Ildikó, Czele Jánosné és Bartus Ferenc képviselték az egyesület színeit, valamint júliusban Lantos János és Pifka Gábor ott voltak a Tisza-tó körüli futáson.

Nem hagyták ki a budapesti Vivicittá két versenyét sem, ahol Lantos János, Czele Jánosné, Balázsné Lehoczki Piroska és Kovácsné Obrecsány Klára álltak rajthoz. Augusztusban a budapesti félmaratoni futáson 765 település, közel 6000 futója indult el, és közöttük volt a szécsényi Bartus Ferenc, Pifka Gábor és Kovácsné Obrecsány Klára is.

Ott voltak a SZAFT futói a Kékes csúcsfutáson, a Pócsmegyeri terepfutáson, Losoncon az éjszaki futáson, a Tihanyi-félszigeten rendezett futáson, a Balatont körülfutó versenyen, a második Szondi futáson és még jó néhány helyen. Karácsony előtt elhozták Szécsénybe a betlehemi lángot, amelyet a környező településekre is eljuttattak.