atlétika

2021.06.05. 21:00

Tarjáni kötődésű gyalogló az olimpián

Venyercsán Bence és Helebrandt Máté is indulhat 50 kilométeres gyaloglásban a tokiói olimpián, miután a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) lezárta a versenyszám világranglistáját.

MTI

Az MTI tájékoztatása szerint a sportággal Salgótarjánban megismerkedő, azóta már a Budapesti Honvéd SE színeiben atletizáló Venyercsán a 42., míg Helebrandt az 54. helyet foglalja el a listán. A leghosszabb távú atlétikai számban hatvanan állhatnak majd rajthoz az olimpiai játékokon. A 2018-as Európa-bajnokságon Venyercsán Bence 12. lett, a 2016-os játékokon, szintén 50 kilométeren, a 44. helyen zárt. A huszonöt éves gyalogló ifjúsági világbajnokságon és junior Eb-n is volt már nyolcadik.