Nem sikerült pontot szerezniük: kikapott a Stécé és a Gyarmat

Hétközi fordulót rendeztek szerdán délután az NB III. osztályban, amely alkalmával nem sikerült pontot szerezni a nógrádi gárdáknak.

NB III. osztály, Keleti csoport, 32. forduló

Tiszakécskei LC – Balassagyarmati VSE 1–0 (0–0)

Tiszakécske, Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Borbás B. (Flinta Z., Minda G.)

Tiszakécske: Molnár Márk – Oláh, Fülöp, Kiprich, Farkas – Horváth Attila, Galacs (Kalmár, 53.), Pongrácz (Zvara, 53.), Simon (Ternován, 78.) – Albert (Horváth Adrián, 89.), Pál (Gyurján, 53.). Vezetőedző: Nagy Sándor.

BSE: Iváncsics – Molnár Markó, Lami, Benkő-Bíró, Fejes – Pallagi, Király Á. – Király O. (Tóth O., 65.), Nagy Tamás (Erdélyi, 73.), Szita (Kicsi, 52.) – Tóth M. Vezetőedző: Nagy Tibor.

Gl.: Kalmár (70.). Sárga lap: Farkas, ill. Fejes. Jók: Kiprich, Fülöp, Pongrácz, Kalmár, ill. Benkő-Bíró, Pallagi, Tóth M.

Jobbára mezőnyjátékkal telt el az első félidő, a házigazdák birtokolták többet a labdát, de a kaput ritkán veszélyeztették. A vendégek kontratámadásokra rendezkedtek be, egy ilyen labdaszerzés alkalmával a 20. percben Nagy Tamás a felezővonal tájáról külsővel ugratta ki a jobb oldalon meginduló Király Olivért, aki azonban a büntetőterülethez érve lövés helyett középre passzolt, és Kiprich lekapcsolta a Tóthnak szánt átadást.

A Tiszakécske fél óra elteltével dolgozta ki legnagyobb helyzetét, ekkor Farkas a bal oldalon került a balassagyarmati védelem mögé, az alapvonal közeléből a kapu elé ívelt, Pongrácz fejese után a labda milliméterekkel hullott a jobb alsó sarok mellé. A játékrész hátralévő idejében a hazaiak távoli lövésekkel próbálkoztak, de Iváncsics mindig a helyén volt.

Szünet után előbb Tóth keresztben levágódó lövése, kicsivel később Nagy Tamás éles szöglete okozott zavart a tiszakécskeiek körében, míg a másik oldalon Horváth senkitől sem zavartatva bombázott messze fölé. A mérkőzés sorsa a 70. percben dőlt el. Ekkor a középpályán labdát vesztett a BSE, az ellentámadás során Simon ívelt középre, a csereként beállt Kalmár fejesét bravúrral ütötte ki Iváncsics, de az újrázásból a csatár betalált a hálóba. A hajrában rendkívül elszántan küzdött az egyenlítésért az Ipoly-parti alakulat, de a próbálkozásokat nem kísérte szerencse.

Összességében a lelkesen harcoló balassagyarmati gárda kiválóan helytállt a listavezető otthonában, de egy elkerülhető góllal vereséget szenvedett.

Nagy Sándor: – Sokat dolgoztunk azért, hogy megnyerjük a mérkőzést, és az első harminc perc kivételével elfogadható játékot nyújtottunk. Megérdemelten győztünk.

Nagy Tibor: – Az első félidőben kifejezetten jól fociztunk, sajnos egy idő után erősen kiütközött az elmúlt hetek sok-sok fáradtsága. A vereség ellenére rendkívül büszke vagyok a fiúkra. Újra bizonyították, nagyon jó futballisták.

Kisvárda Master Good II. – Salgótarjáni BTC 3–1 (3–0)

Kisvárda, Várkerti Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Mencsik L. (Hovanecz M., Lovas N.)

Kisvárda: Odincov – Kramár (Czene Z., 81.), Vass O., Rubus, Sikorszki – Szőr, Avetiszjan – Szavcsenko (Szentes D., 67.), Himics (Czérna, 81.), Gyüre (Mihalik, 33.) – Horváth Z. (Gosztonyi, 67.). Vezetőedző: Kocsis János

SBTC: Végh N. – Petrezselyem (Gazdag Balázs, 46.), Nemes (Fülöp A., 46.), Simó, Szeles – Horváth M., Hegedűs M., Köböl, Skulka – Tarlósi M. (Bata, 74.), Gazdag Bálint. Vezetőedző: Lakatos Béla

Gl.: Horváth Z. (2., 42.), Szőr (6.) ill. Gazdag Bálint (47.). Sárga lap: Szűr, Horváth Z., ill. Szeles, Gazdag Balázs. Jók: Horváth Z., Avetiszjan, Szőr, Vass O., ill. Hegedűs, Horváth M.

A mérkőzés elején szinte az öltözőben maradtak a Stécé játékosai, hiszen sorozatos hibáiknak köszönhetően, már a hatodik percben kétgólos hátrányba kerültek. Ezt követően egyenrangú ellenfelei voltak a Kisvárda második csapatának, de mégis a hazaiak tudták növelni az előnyüket a szünet előtt.

A fordulást követően sikerült szépítenie a fekete-fehér gárdának, de onnantól már csak csendesen csordogált a mérkőzés, és a várdaiak megérdemelten szerezték meg a három bajnoki pontot.

Kocsis János: – Jól kezdtük a mérkőzést, több helyzetet is sikerült kialakítanunk az első negyedórában, amiből kettőt értékesítettünk. Megvolt a lehetőségünk már akkor, hogy a harmadik gólt is megszerezzük, ez a későbbiekben egy gyönyörű támadás után össze is jött, így megnyugtató előnnyel mehettünk a szünetre. Túl sokszor nem fordult elő velünk, hogy három nullra vezettünk az első félidőt követően, úgyhogy a második játékrész elején sajnos ezt nem jól kezeltük, annak ellenére sem, hogy azért sok minden elhangzott ezzel kapcsolatosan az öltözőben. Sajnos összehoztunk egy gólt az ellenfélnek, ezáltal voltak nehezebb pillanatok, de összességében mindenképpen megérdemelt győzelmet arattunk.

Lakatos Béla: – Sajnos hat perc alatt sikerült eldöntenünk a mérkőzést, mert az ellenfél erősségeire nem koncentráltunk megfelelően. A Kisvárda játékosai fizikálisan jobb felépítésűek voltak, amely által ki is használták testi erejüket. Pozitívum lehet számunkra, hogy tudtunk szépíteni, és volt tartása a csapatnak. Jön a következő forduló hétvégén, ahol a Cegléd ellen égetően kellene az újabb pontszerzés.

További eredmények: DVSC II. – Sényő 4–2, Sajóbábony – Mezőkövesd II., Cegléd – Tiszafüred 5–0, Gyöngyös – Hatvan 3–1, Jászberény – Tállya 1–0, DVTK II. – Putnok 3–1, Tiszaújváros – BVSC 0–2, Füzesgyarmat – Eger 2–1.

A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 32 25 3 4 77–22 782. BVSC 32 21 5 6 68–35 683. Jászberény 32 19 7 6 67–33 644. Füzesgyarmat 32 18 3 11 56–35 575. Balassagyarmat 32 16 7 9 38–27 556. Eger 32 15 9 8 54–31 547. Kisvárda II. 32 14 10 8 45–40 528. Sényő 32 14 8 10 58–49 509. DVTK II. 32 13 8 11 58–48 4710. Cegléd 32 13 6 13 38–37 4511. Tiszaújváros 32 13 5 14 44–52 4412. Tiszafüred 32 12 5 15 53–59 4113. DVSC II. 32 10 7 15 45–47 3714. SBTC 32 10 6 16 45–61 3615. Tállya 32 9 8 15 46–50 3516. Gyöngyös 32 9 7 16 42–66 3417. Putnok 32 8 8 16 43–63 3218. Hatvan 32 9 3 20 39–58 3019. Sajóbábony 32 7 3 22 39–86 2420. Mezőkövesd II. 32 4 4 24 34–90 16