öttusa

2019.07.12. 14:53

Barta Luca bronzérmes a junior-világbajnokságon

Pályafutása legnagyobb sikerét aratta csütörtökön a salgótarjáni Barta Luca. A lengyelországi Drzonkówban a Trion SC öttusázója végig kiegyensúlyozottan teljesített a juniorok világbajnokságán.

B.L.

Jól kezdődött az év a 19 éves Barta Lucának, hiszen márciusban megnyerte a junior korosztályúak öttusa országos bajnokságát. Most a korosztályos vébén is bizonyítani tudott. A selejtező alapján a magyar lányok közül a legesélyesebbnek számító Luca megszerezte pályafutása első érmét korosztályos világversenyen. Tavaly Kladnóban a 18. helyen zárt, innen még jobban látszik, mekkora fejlődésen ment át egy év alatt.

Az idén érettségiző nógrádi sportoló a vívást a tizedikként fejezte be, majd jött a mumusának számító úszás, amelynek végén a 17. helyen találta magát. Nem esett kétségbe, a harmadik számban, a lovaglásban remekül teljesített: a teljes döntős mezőny hatodik legmagasabb pontszámát kapta a produkciója után. A kombinált számban a magyarok közül egyedül előtte nyílt reális esély az éremszerzésre, amit ki is használt, és felért a dobogó harmadik fokára.

Guzi Blanka nagy hajrát követően az ötödik, Gulyás Michelle a 31. helyen zárta a junior lányok döntőjét. A magyar csapat az ötödik helyen végzett.

Eredmények, lányok: 1. Adelina Ibatullina (Oroszország) 1348 pont, 2. Kerenza Bryson (Nagy-Britannia) 1335, 3. Barta Luca (Magyarország) 1317, … 5. Guzi Blanka 1303, …31. Gulyás Michelle 989. B.L.