kézilabda

2018.11.16. 11:07

Hatalmas Kábel SE-bravúr

A férfi NB I. B Keleti csoportjában a 7. fordulóban a Kábel SE csapata bravúros győzelmet aratott a Békés otthonában.

Hegedűs Henrik

Békés-Drén KC–Balassagyarmati Kábel SE 29–34 (13–16)

Békés, városi sportcsarnok, 300 néző, vezette: Rontó, Szanyi.

Kábel SE: Varga – Soós 1, Tatai 2, Székely 6, Sándor 7, Sutka 12/4, Miklián 2/1. Csere: Istvanovszki (kapus), Dóczi, Erdélyi 1, Albert–Tóth 2, Gulás 1/1. Vezetőedző: Gúnya Péter.

A Békés legjobb dobói: Hajdú 7, Gidai 5, Oláh 5/2, Morva 4.

Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6. Kiállítások: 2, ill. 16 perc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–4, 10. perc: 7–7, 18. perc: 8–12, 36. perc: 16–20, 40. perc: 19–21, 45. perc: 21–26, 51. perc: 26–29, 57. perc: 27–33.

A hosszúra nyúlt bajnoki szünetben sokat dolgoztak azért a Kábel SE háza táján, hogy mind többet csiszoljanak a védekezés hatékonyságán és a támadójáték jobb kihasználásán. Ennek úgy tűnik meg is lett az eredménye. A listavezető otthonában kezdettől fogva bátran léptek fel a balassagyarmatiak. Az első negyedóra rendkívül kiegyenlített kézilabdát hozott, egymás után, felváltva estek a gólok, mígnem Székely, Tatai, Sutka és Sándor találataival előnyt kovácsolt össze magának a nógrádi alakulat, amit a szünetig meg is tartott.

A második félidőben tovább folytatódott a hazaiak vesszőfutása és erőlködése, míg az Ipoly-parti társaság tagjai egyre nyugodtabban és megfontoltan szőtték akcióikat. Elsősorban a hórihorgas Sutka és a beállós Sándor jeleskedett, de a pályára lépő többi játékos is felnőtt a feladathoz. A hajrába érve még egyszer megpróbálta a felzárkózást a Békés, ám ekkor jött Székely és Sutka találata, amivel egyértelművé vált a Kábel SE váratlan, de teljesen megérdemelt, bravúros diadala.

További eredmények: Balmazújvárosi KK–DEAC NK 28–28, KTE-Piroska szörp– Törökszentmiklósi Székács 31–19, ContiTech FKSE-Algyő–Nyíregyházi SN 25–22, PLER-Budapest–ÓAM-Ózdi KC 24 –18, Orosházi FKSE-LINAMAR–Mizse KC 34–28.

12. Ózdi KC 7 1 0 6 157–185 2

Ifjúságiak: Hajdúböszörményi TE–Székács KE 43– 34, Dabasi KC VSE II.–Balassagyarmati Kábel SE 29–36, Mikolik Handball School–TFSE-KSA 29–22, Pick Szeged II.–Budapesti Honvéd SE 25–32, VS Dunakeszi–Mizse KC 28–26, Mezőkövesdi KC–Vecsési SE-KSA 29–25.

12. Székács KE 7 0 0 7 145–326 0

Kiemelt fotónkon: A balassagyarmatiak (világosabb mezben) magabiztos győzelmet arattak – Archív fotó: T. A., NMH