Labdarúgás

2018.11.26. 11:38

Egy korai kiállítás megpecsételte az SBTC sorsát (fotók)

Ősszel utoljára lépett pályára az SBTC együttese, az NB III. osztály, Keleti csoportjának 16. fordulójában az éllovas Szolnok ellen.

Langa Attila

Az SBTC csapata hazai pályán fogadta az első helyezett szolnokiakat, akik nem titkolták, hogy a három pontért utaztak az utolsó őszi megmérettetésükön Salgótarjánba.

SBTC–Szolnoki MÁV FC 0–2 (0–1)

Salgótarján, Szojka Ferenc Stadion, 200 néző.

Vezette: Rúsz M. (Skover P., Rideg M.)

SBTC: Megyeri – Szandai, Híves, Benkő-Bíró, Tóth O. (Boros, 80.) – Ribarics (Czutor, 18.), Sárközi, Tóth M. (Nyéki, 63.), Bata – Tarlósi M., Tarlósi P. Vezetőedző: Vágó Attila.

Szolnok: Molnár F. T. – Horgosi, Tisza (Tóth, 90.), Szabó, Papp, – Földi (Laczkó, 46.), Karacs, Annus (Kovács, 72.), Kun, Németh – Simon. Vezetőedző: Tóth Tibor.

Gl.: Simon (2). Sárga lap: Megyeri, Ribarics, Tóth M., Benkő-Bíró, ill. Tisza, Papp. Kiállítva: Híves.

Nagyon mély talajú játéktéren vette kezdetét a mérkőzés tegnap délután a Szojka Ferenc Stadionban. Már az első pillanattól érezhető volt, hogy egy nagyon küzdelmes összecsapást láthatnak a zord időjárási körülmény ellenére kilátogató sportbarátok. A kezdeti tapogatózást kisebb szolnoki mezőnyfölény váltotta fel tíz perc elteltével, amikor Simon kapott jó indítást a hazai tizenhatos előtt, de mielőtt kapura tudott volna törni, Híves lerántotta. A játékvezető azonnal piros lappal büntette a megmozdulást, bár sokakban felmerült a kérdés: „Nem volt lesen a szolnoki csatár amikor kapta a labdát?”. A salgótarjáni csapat így már a 13. perctől emberhátrányban játszott, amely helyenként észrevehetetlen volt. A vendégek a 21. percben szerezték meg a vezetést, amikor a Stécé védői mögé emelt labdát Simon egy átvételt követően, 6 méterről a kapuba gurította. Az első játékrészben több „ordító” helyzete is volt a hazai gárdának, de sorra pontatlanok voltak a befejezések, így az egyenlítés elmaradt.

A szünetet követően még inkább próbálkozott az SBTC együttese, de nem sikerült a kapuba találniuk, hiába vezettek veszélyes ellentámadásokat. A 87. percben Simon megszerezte csapata és saját maga második találatát, amikor a büntetőpontra ívelték neki a játékszert, egy átvételt követően 10 méterről a kapuba bombázott. Ezzel ki is alakult a mérkőzés végeredménye.

A Stécé-játékosok nagyot küzdöttek megfogyatkozva is, így a lefújást követően jogosan szólt a lelátón a szép volt fiúk. Sokak szerint ha kicsit jobban koncentrálnak a kapu előtt, akár meglepetést is okozhattak volna az éllovas ellen.

Vágó Attila: – A kiállításnál eldőlt a mérkőzés, de szépen küzdöttek a fiúk. Az első helyezett ellen, szinte sikerült eltüntetnünk az emberhátrányt. Voltak helyzeteink, amelyeket ha belövünk, akár meglepetést is okozhattunk volna.

Tóth Tibor: – Elég gyorsan emberelőnybe kerültünk, de úgy érzem az eredmény így is reális. Ha egy kicsivel pontosabbak vagyunk a kapu előtt, talán még nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna. Az ellenfelünknek is voltak lehetőségei, de összességében úgy érzem, hogy megérdemelten hoztuk el Salgótarjánból a három bajnoki pontot.

További eredmények: Jászberény–Cigánd 4–0, Tállya–ESMTK 0–1, Sajóbábony–DVTK II. 0–2, Putnok–DEAC 1–0, Tiszaújváros–Eger 1–0, Nyírbátor–Füzesgyarmat 0–3, Sényő–Gyöngyös 4–5.