A megyei I. osztályban a negyedik fordulót rendezték meg.

Mátraszőlős, 100 néző. Vezet­te: Urbán V. (Trubin B., Bérczi B.).

Pásztói SK: Csuka – Holtner, Molnár B., Lipták, Oláh (Kovács) – Csépe I., Kuji, Molnár M., Békési – Varanyecki, Csépe R.

Szécsény VSE: Csábi – Juhász, Strehó, Kelecsényi, Strihó – Laczkó L. (László), Ágner (Langa), Szita, Géczi (Bárány) – Horváth, Varga T. Játékos-­edző: László Lóránd.

Gl.: Molnár M. (2), ill. Juhász, Varga T. Jók: az egész csapat, ill. Varga T., Juhász.

Szarvas Imre, a Pásztó elnöke: – Egy jó mérkőzésen kétszer vezettünk, de az ellenfél a hibáinkból adódóan egyenlített, némi játékvezetői segítséggel. Két jogosnak vélt büntetőt nem ítélt meg számunkra. Úgy érzem, hogy a lehetőségeinkhez képest a csapat tisztes eredményt ért el.

Balassagyarmati VSE–Berkenye SE 1–1 (0– 0)

Balassagyarmat, Kövi Pál Sportközpont, 270 néző. Vezette: Varga L. (Horváth M., Nováki R.).

Balassagyarmati VSE: Giczi – Molnár, Keresztes, Szatmári, Szilágyi (Vekker) – Kovács, Rácz – Klinger (Gyíró), Kócsa, Garda – Ondrik. Edző: Varga Balázs.

Berkenye SE: Hisbéli – Doman, Gaál, Kovács, André – Mravík, Sági, Lami (Kántor) – Mátyás, Fábri, Greff (Gál Sz). Edző: Mohácsi László.

Gl.: Garda, ill. Giczi. Sárga lap: Kócsa, Molnár, ill. Mátyás, Sági, Fábri. Jók: Klinger, Szatmári, Keresztes, Molnár, Szilágyi, Kovács, Rácz, ill. Hisbéli, Gaál, Mravík, Sági, Fábri.

Varga Balázs: – Azt hiszem, ha június végén valaki nekünk az eddigi eredményeinket borítékolja, mi aláírjuk. Szép játékkal sajnos csak egy pontot sikerült otthon tartanunk. Bő hatvan percet mezőny fölényben játszottunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de hiába, ma ennyi volt bennünk.

Mohácsi László: – Többnyire sikerült megvalósítani védekezésben azt, amit elterveztünk, attól függetlenül, hogy voltak meleg pillanatok a kapunk előtt. Játékunk az első félidőben nem állt össze rendesen, érezhető volt a mérkőzéskihagyás. Fordulás után felvettük a ritmust és egy színvonalas mérkőzést sikerült játszanunk a hazaiakkal. Az egy pontot csapatkapitányunknak, Rottek Péternek ajánljuk nászajándékként, aki a mérkőzés ideje alatt mondta ki a boldogító igent. A BSE-nek pedig további sok sikert kívánunk.

Fotó: Torjay Attila, NMH

Cered VSE–Mátraterenye SE 5–1 (1–0)

Cered, 100 néző. Vezette: Varga G. (Gecse Z., Pál A.).

Cered VSE: Krizsanyik – Gál D., Ráduly, Oláh T. (Katona), Tass (Nagy R.) – Kotroczó (Radics), Oroszi, Földi, Oláh F. – Kovács E., Znamecz (Kovács M.). Edző: Smelkó Károly.

Mátraterenye SE: Kuris – Miklós (Komka), Dániel (Stark), Babka, Lengyel – Ador­ján, Novota, Bujtár – Bartha, Romhányi, Molnár (Kisbali). Játékos-edző: Romhányi Tamás.

Gl.: Nagy R. (2), Kovács E., Tass, Oroszi, ill. Kisbali. Sárga lap: Bujtár, Lengyel. Kiállítva: Adorján. Jók: Nagy R., Kovács E., Oroszi, Földi, ill. Kisbali.

Serfőző Péter, a Mátraterenye elnöke: – Az első félidőben a helyzeteink alapján eldönthettük volna a mérkőzést. A gól, amit kaptunk, érdekes körülmények között esett. A második félidőben fejetlenül támadtunk, továbbra is kihagytuk lehetőségeinket, míg a hazaiak könyörtelenül kihasználták a helyzeteiket. Sérülések és egy „véleményes” kiállítás is sújtott minket. Az élet nem áll meg, a világ nem dőlt össze. Az edzőnek rendet kell rakni a fejekben, és heti három edzéssel készülünk a hétvégi hazai mérkőzésre.

Héhalom SE – Palotási SE 1–2 (1–1)

Egyházasdengeleg, 100 néző, vezette: Zsély B. (Baranyi G., Károly, B.).

Héhalom SE: Kozsa – Szabó, Nagy Á., Abért, Lőrincz – Tari, Kovács T., Bötös (Balog B.), Balogh D. – Ocsovszki, Balog R. (Jónás). Edző: Győri Zoltán.

Palotási SE: Dankó – Kotasz G., Hadrik, Dallos, Török (Jambrich B.) – Szabó I. (Veres), Mladoniczki, Kotasz E., Jambrich S. – Jambrich I. (Szabó P.), Kurcsik. Edző: Nagy Tamás

Gl.: Balog R., ill. Dallos, Kurcsik. Sárga lap: Kovács T., ill. Mladoniczki, Jambrich I., Kotasz G. Kiállítva: Lőrincz. Jók: Balog R., Kovács T., ill. Dallos, Kotasz E., Hadrik.

Győri Zoltán: – Szomszédvári rangadó volt, ennek ellenére a feszültséget a játékosok között igazából a furcsa ítéletek hozták. Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés, viszont a kiállítás megpecsételte a sorsunkat, főleg úgy, hogy szinte pár perc elteltével megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Mindent megtettünk az egyenlítés érdekében, de nem sikerült. Dolgozunk tovább, gratulálok a palotási csapatnak.

Érsekvadkert SE – Karancslapujtő KSE 2–3 (1–2)

Érsekvadkert, 200 néző, vezette: Kovács T. (Szakal T., Balázs Z.).

Érsekvadkert SE: Oláh M. – Varga M., Balga L., Varga F., Terenyei (Újvári) – Balga B., Pap (Szenográdi), Lővei (Tálas), Gréczi – Gyenes, Szabó L. (Fábián). Játékos-edző: Szenográdi Péter.

Karancslapujtő KSE: Oláh D. – Zsély, Cseh, Nyerges, Ajtai (Rácz R.) – Sipkó B. (Lavaj), Gyarmati, Pingiczer, Novák J. (Tóth) – Bozó, Oláh Á., Edző: Sipkó Sándor.

Gl.: Balga B. (2), ill. Oláh Á. (2)., Novák J. Sárga lap: Gyenes, ill. Oláh Á. Jók: Varga F., Balga L., Gréczi, ill. Cseh, Novák J., Novák Á., Pingiczer.

Küzdelmes mérkőzésen a vendégek már 2–0-ra vezettek, de a hazaiak egyenlítettek. A győztes találatot a lapujtőiek a 76. percben szerezték meg, Oláh Ádám révén.

Szabadnapos: Rimóc SE.

Ez következik

5. forduló. 09. 15., szombat, 16: Szécsény VSE–Héhalom SE, Palotási SE–Cered VSE. 09.06., vasárnap, 16: Karancslapujtő KSE–Balassagyarmati VSE, Mátraterenye SE–Érsekvadkert SE, Berkenye SE–Rimóci SE. Szabadnapos: Pásztó SK.

Góllövőlista élcsoportja

5 gólos: Török Máté (Palotás). 4: Kisbali Gábor (Mátraterenye), Molnár Máté (Pásztó), Novák János (Karancslapujtő), Pál Gergő (Mátraterenye).

NB III. Keleti csoport, 6. forduló: Eger SE–Jászberény 3–2 (2–0), Füzesgyarmat–DEAC 1–0 (1–0), ­Gyöngyösi AK–Szolnoki MÁV 1–5 (0–3), Sényő–DVTK II. 2–0 (1–0) Nyírbátor–ESMTK 0–1 (0–0), Tiszaújváros–Cigánd 2–1 (0–1), Putnok–Tállya 0–2 (0–1), SBTC–Sajóbábony 3–0 (1–0).