2018.03.04. 12:18

Szoros meccsen kapott ki a Kábel

A férfi NB I. B Keleti csoport 16. fordulójában a Kábel SE kikapott a Békés otthonában.

Hegedűs Henrik

Komoly gólpárbajjal kezdődött a mérkőzés, szinte minden támadást eredményesen fejeztek be a játékosok, de egyik gárda sem tudott jelentősebb előnyt kiharcolni magának. A balassa­gyarmatiak nagyon jól állták a sarat a bajnoki címre is esélyes vendéglátóik otthonában, és a félidő végeztével ők vonulhattak elégedettebben pihenőre.

Szünet után folytatódott a lendületes játék, aztán egy remek szakaszt mutatott fel a Kábel, amikor Székely vezérletével három találattal elhúztak, ám a békésiek időben eszméltek, és öt perccel később ismét kiegyenlítettek. A hajrába érve a vendégek több hibát vétettek, így az izgalmas utolsó percekben a jobban összpontosító viharsarki legénység, a rendkívül szoros mérkőzésen megszerezte a győzelmet.

Békés-Drén KC–Kábel SE 31–28 (16–17)

Békés, Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Budai-Bock, Rácz. Kábel SE: Istvanovszki, Varga B. (kapusok), Székely 9/3, Albert-Tóth 5, Csuka 4, Czene 3, Tokai 3, Piroska 2, Nagy D. 1, Gigler 1, Kajdy, Tihanyi, Dóczi, György. Vezetőedző: Gúnya Péter. A Békés legjobb dobói: Oláh 7/4, Herczegh 5, Kovács P. 5, Hajdú 5. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3. Kiállítások: 10, ill. 2 perc.

További eredmények: KTE–Törökszentmiklósi KE 23–20, Nyíregyháza–Algyő 33–27, Ózdi KC–Mizse 29–31, DEAC–Balmazújváros 24–30, Mezőkövesdi KC–Pick Szeged U20 34–29.

A bajnokság állása: 1. Mezőkövesd 25, 2. Balmazúj­városi KK 24, 3. Békés-Drén 24, 4. Nyíregyháza 23, KTE 17, 6. DEAC 17, Algyő 16, 8. Ózd 14, 9. Törökszentmiklósi KE 11, 10. Kábel SE 10, 11. Mizse 10, 12. Törökszentmiklósi Székács 9, 13. MOL-Pick Szeged U20 4.

Kiemelt fotónkon: Székely Kristóf (labdával) ismét jól játszott – Fotó: Torjay Attila