2018.03.06. 10:57

Remekeltek a salgótarjáni lányok

A Strandépítők női csapata nyert, a férfiak kikaptak.

M. F.

A női NB II. Északi csoportjában a 13. fordulóban a Strandépítők KC hazai környezetben remek győzelmet aratott a Dorog ellen.

Salgótarjáni Strandépítők KC–Dorogi ESE 27–26 (14–11)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kovács Márk, Nagy Balázs Attila. Salgótarjáni Strandépítők: CSIKI – Horváth 5/2, SZABÓ 6, Kisbalázs D., GARAM­VÖLGYI, Kemenczik 4/2, CSABA 8. Csere: Torják kapus, KARVAJ 2, BOBÁL, Ponyi 2, Bozó, Gecse, Kovács, Kőházi, Uhrin. Edző: Rácz Viktor.

A Dorogi ESE legjobb góldobói: Forgács Klaudia 7/2, Zsótér 5, Uresch 4.

Hétméteres: 10/5, illetve 4/4. Kiállítás: 10 perc, illetve 8 perc + kizárás: Szőts Fanni 60. percben piros lappal.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3. 13. p.: 7–7, 23. perc: 12–8, 27. perc: 14–10. 34. perc: 15–14, 44. perc: 21–17, 52. perc: 22–23, 58. perc: 26–24.

Rácz Viktor, a Strandépítők edzője: – A női kézilabdában az egy hét nagyon hosszú idő, elég arra, hogy 180 fokot forduljon a csapat játéka. Ma igazi csapatként funkcionáltunk, aki pályára került, mindenki hozzátette a maga részét. Végig összeszedetten, a taktikát maximálisan betartva, lelkesen játszottunk a rendkívül felkészült, dinamikus és gyors játékot játszó Dorog ellen. Taktikus, harcos védekezésünket kiemelném, amiből gyors és pontos támadásvezetéseket tudtunk felépíteni. A támadójátékunk az eddigi legjobb volt a szezonban, amit az is mutat, hogy csak a listavezető Vasas tudott 27 gólt dobni a Dorognak. A végén egy kis szerencse is kellett a győzelemhez, azonban úgy gondolom, erre rászolgáltunk.

További eredmények: Vasas U21–REAC 41–25, Tatabánya–Dunakeszi 34–27, Esztergomi V.–Budakalászi 28–32, Solymár–Kinizsi 22–22, Füzesabony–Heves 28–26.

A bajnokság állása: 1. Vasas SC U21 26, 2. Dorog 20, 3. Tatabánya 18, 4. Solymár 14, 5. Dunakeszi 14, 6. Heves 13, 7. Füzesabony 13, 8. Budakalász 12, 9. Strandépítők 9, 10. Kinizsi 9, 10. Esztergomi V. 6, 12. REAC 1.

Ifjúságiak: Vasas – REAC 52–11, Esztergomi V. – Budakalász 22–43, Tatabánya – Dunakeszi 34–32, Strandépítők – Dorog 27–19, Füzes­abony – Heves 17–31, Solymár – Kinizsi 12–17.

Küzdöttek, de nem járt érte pont

A férfi NB II. Északi csoportjában a 13. forduló­ban a Strandépítők KC csapata hazai pályán kikapott a Gödöllő ellen.

Salgótarjáni Strandépítők KC– Gödöllői KC 27–28 (9–13)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 250 néző, vezette: Budai-Bock K., Rácz L. Salgótarjáni Strandépítők KC: Fehér – Rácz 2/2, Ponyi 4, Bécsi 3, Varga Z., Varga J. 9, Gyetvai T. 4/1. Csere: Kuti kapus, Dénes 4, Bensouici 1, Gyetvai Cs., Nagy, Németh, Szerencsés, Vurom.

Edző: Bártfai Ferenc.

Gödöllői KC legjobb gól­dobói: Márkus 8/2, Hegyi 7.

Hétméteres: 6/3, ill. 4/2.

Bártfai Ferenc, a Strandépítők edzője: – Szinte az egész mérkőzésen futottunk az eredmény után. Ez a folyamatos teher koncentrációs problémákat okozott, melynek következtében rengeteg technikai, taktikai hiba és pontatlan helyzetkihasználás jellemezte játékunkat. A mérkőzés pozitívuma, hogy az utolsó másodpercekig küzdöttünk, helyén volt a szívünk, és bebizonyította a csapat, hogy lehetetlen nem létezik. A pontszerzés ezúttal elmaradt, de semmi sincs még vesztve, dolgozunk tovább, hogy minél szebb tavaszt produkáljunk.

További eredmények: Solymár–Pilisvörösvár 25–27, TFSE–Csömör 36–27, Rév TSC–Bp. Elektromos 28–19, Budakalász–Bp. Honvéd 32–22, Hatvan–Budakalász U22 34–32. A bajnokság állása: 1. Rév TSC 22, 2. Hatvan 20, 3. Gödöllő 18, 4. Pilisvörösvár 18, 5. Budakalász 16 , 6. Csömör 12, 7. Strandépítők 12, 8. TFSE 10, 9. Bp. Honvéd 10, 10. Budakalász U22 9, 11. Solymár 7, 12. Bp. Elektromos 2.

Ifjúságiak: Solymár–Pilisvörösvár 44–20, TFSE-KSI–Csömör 27–25, Dunakeszi–Bp. Elektromos 39–28, Budakalász–Bp. Honvéd 19–46, Strandépítők–Gödöllő 26–23.

NB I. B, Keleti csoport, ifjúsági­ak, 16. forduló: Törökszentmiklósi Székács–Dabas II. 28–41, Szeged–Törökszentmiklósi KE 29–23, Nyíregyháza–Budai F. 31–21, Kábel SE–Algyő 26–36, Vecsés–Mezőkövesd 21–33, Ózd–Mizse 39–33.