Idegenben nyolc góllal kikapott a Strandépítők KC női csapata.

M. F.

A női NB II. Északi csoportjában a Salgótarjáni Strandépítők KC a 16. fordulóban kikapott a Kinizsi otthonában.

Kinizsi TTK–Salgótarjáni Strandépítők KC 29–21 (12–9)

Budapest, 30 néző, vezette: Barabás K., Kékesi K.

Salgótarjáni Strandépítők KC: Csiki – Horváth 5/1, Csaba 4, Szabó, Kisbalázs 6, Garamvölgyi 2, Kemenczik 2. Cs.: Torják, Szalai kapusok, Karvaj 2/1, Bobál, Bozó, Gecse, Kőházi, Kovács, Uhrin. Edző: Rácz Viktor. A Kinizsi TTK legjobb góldobói: Horváth 7, Bognár 7/7, Egresi 4.

Hétméteresek: 7/7, ill. 6/2. Kiállítások: 16 perc, illetve 16 perc + kizárás: Bobál Dorina, 3x2 perc után az 55. percben. Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–2, 13. perc: 8–5, 20. perc: 9–8, 23. perc: 10–9, 27. perc: 11–9, 35. perc: 14–11, 43. perc: 17–13, 49. perc 20–17, 54. perc: 23– 18, 58. perc: 26–19.

Rácz Viktor: – A szokásos idegenbeli kezdésünket hoztuk, bent ragadtunk az öltözőben, amit az ellenfelünk ki is használt maximálisan. Ezt követően csak futottunk az eredmény után. Az első félidőben még volt lehetőségünk feljönni döntetlen állásra többször is, azonban nem tudtunk élni a lehetőséggel. Az elpuskázott lehetőségek pedig megbosszulták magukat. Összességében tűz és lelkesedés nélkül játszottunk, ami nem lehet elég egy létfontosságú idegenbeli mérkőzés megnyerésére. Sajnos a lányok nem érezték át ennek a mérkőzésnek a fontosságát! Remélem, nem kell érte nagyon súlyos árat fizetnünk. Bár nem ezen múlt a vereségünk, azért meg kell említenem, hogy a játékvezetők az első félidőben megadtak egy hétméteres gólt, ami során a labda a kapu mögötti labdafogó hálóban kötött ki. Továbbá 30 másodperccel a vége előtt a versenybíró lefújta a mérkőzést, mondván, lepörgött az idő…

További eredmények: Esztergom–Solymár 33–26, VS Dunakeszi–Dorog 18–22, Budakalászi SC–Vasas U21 25–32, Füzesabony–Tatabánya 29–29. 15. forduló: Heves–Esztergom 36–27, Vasas U21–Kinizsi 32–23, Dorog–REAC 38–23, Tatabánya–Budakalászi SC 28–31, Strandépítők–Dunakeszi 34–26, Solymár– Füzesabony 36–33.

A bajnokság állása: 1. Vasas U21 32, 2. Dorog 26, 3. Tatabánya 19, 4. Füzesabony 16, 5. Budakalászi SC 16, 6. Solymár 16, 7. Heves 15, 8. Dunakeszi 14, 9. Strandépítők 13, 10. Kinizsi 13, 11. Esztergom 8., 12. REAC 1.

Ifjúsági bajnoki eredmények

A Salgótarjáni Strandépítők KC női ifjúsági csapata a legutóbbi két fordulóban négy pontot szerzett. Elsőként a Dunakeszit verték meg hazai környezetben két góllal, majd a Kinizsi otthonában diadalmaskodtak négy találattal. A két sikerrel a Dorog mögött második helyen állnak a tabellán a tarjáni fiatalok.

15. forduló: ASI- Vasas–Kinizsi TTK-KSI Kézilabda 26–25, Dorogi ESE–REAC 62–16, Juventus-Panoráma Heves–Esztergomi Vitézek RAFC 38–18, Tatabányai SC–Budakalászi SC29–27, Solymári SC–Juhász ’99 Füzesabonyi SC 21–18, Salgótarjáni Strandépítők– VS Dunakeszi 28–26. 16. for­duló: Esztergomi Vitézek RAFC–Solymári SC24–28, VS Dunakeszi–Dorogi ESE 8–44, Budakalászi SC– ASI-Vasas 34–33, Juhász ’99 Füzesabonyi SC–Tatabányai SC 20–28, Kinizsi TTK-KSI Kézilabda–Salgótarjáni Strandépítők 27–31.

A bajnokság állása: 1. Dorogi ESE 30, 2. Salgótarjáni Strandépítők 26, 3. Budakalászi SC 24, 4. Juventus-Panoráma Heves 24, 5. ASI-Vasas 18, 6. Kinizsi TTK-KSI Kézilabda 14, 7. Tatabányai SC 14, 8. VS Dunakeszi 13, 9. Juhász ’99 Füzesabonyi SC 13, 10. Solymári SC 9, 11. Esztergomi Vitézek RAFC 2, 12. REAC -4.

Megjegyzés: A REAC SPORTISKOLA SE-től 4, míg a Városi Sportegyesület Dunakeszitől 1 pont levonva.