Ez még mindig nem az az út, ami kellene

Horváth Péter

Kosárlabda NB I/B, Zöld-csoport, férfiak, 7. forduló

Alba Fehérvár II. – Salgótarjáni KSE 80–93 (15–25, 25–21, 18–24, 22–23)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Horváth A., Benedek Z., Földesi Á. Fehérvár II.: Papp I. 10/6, Takács Milán 4, VARGA M. 28/15, Polster 12/3, Lévi 2. Csere: LUKÁCS 12/9, Balsay 10/3, Szűcs P., Kuttor 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos. Salgótarján: SURMANN P. 19, Kovács D. 2, Sonyák 11/3, Csapai 6, OLASZ 15. Csere: SURMANN G. 35/9, Mucsibabics 5/3. Edző: Ughy Albert. Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–11, 8. perc: 13–21, 14. perc: 17–35, 17. perc: 27–44, 23. perc: 46–51, 28. perc: 56–62, 34. perc: 64–81, 38. perc: 73–91.

Surmann Gábor (labdával) tarthatatlan volt

Az SKSE ezen a meccsen csak annyit adott ki magából, amennyi a győzelemhez kellett, ám sajnos nem úgy tűnik, hogy a tarjáni csapatban jelen állapotában ettől sokkal több lenne. Mert hiába áll a szükséges vonóerő kétségtelenül rendelkezésre, ha a „lovak” továbbra sem egy irányba húzzák azt a bizonyos szekeret…

Peresztegi Nagy Ákos: – Sajnos hátul még mindig nagyon puhányak vagyunk, ameddig kilencven-száz pontokat kapunk, nem fogunk tudni nyerni. Hiába csinálunk támadásban jó dolgokat, védekezésben még nagyon sokat kell fejlődnünk.

Ughy Albert: – Nyertünk, ám ettől több pozitívumot nem is tudok mondani erről a meccsről. Ismét ugyanazok a hibák jellemezték a játékunkat, amelyekről az utóbbi hónapokban már nagyon sokat beszéltem, de a legnagyobb baj, hogy csapatként továbbra sem vagyunk egységesek. Mindez pedig nem is fog változni addig, amíg néhány ember az egyéni céljait a közös érdekek elé helyezi. A mostani találkozó után már a sokadik ezzel kapcsolatos beszélgetésünket ejtettük meg, s csak reménykedni tudok abban, hogy végre-valahára mindenkihez eljut az üzenet. Ez ugyanis elengedhetetlen ahhoz, hogy rá tudjunk lépni arra az útra, amiért ez a társaság összejött.