2024.12.20. 14:30
Ünnepi dallamok babonázták meg a közönséget Salgótarjánban (fotók, videó)
Ünnepi dallamok járták át csütörtök este a salgótarjáni Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola koncerttermét. A hagyományos adventi hangversenyen a művésztanárok előadása töltötte meg szeretettel a nézők szívét.
Barabásné Morvai Tímea, az intézmény igazgatója elmondta: a Vácziban decemberben folyamatosan szólnak a hangszerek, hiszen valamennyi tanszak diákjai adventi hangversenyekkel mutatkoznak be a közönségnek, családjaiknak. A hagyományokhoz hűen a közelmúltban az Ifjúsági Fúvószenekar és a Bányász-Kohász Fúvószenekar is fellépett az iskolában, a zenészek természetesen örökzöld dallamokkal idézték meg a karácsony szellemét.

Fotó: Vendel Lajos / Forrás: Nool.hu
Az adventi hangverseny már hagyomány
Az ünnepi koncertek sorát csütörtök este egy nagykoncerttel zárták, amelyen az intézmény művésztanárai csalogatták elő a szeretetteljes dallamokat. Barabásné Morvai Tímea (oboa), Farkas Diána (zongora), Gál-Illés Zsuzsanna (szaxofon), Hrúz Dénes (népi hegedű), Hrúz Szabolcs (népi hegedű), Kovács László (zongora), Kövesdi Krisztián (tuba), Makainé Simon Katalin (magánének), Matuz Csilla (orgona, zongora), Szabó Istvánné (zongora) és Takács Lilla (magánének) és a Salgótarjáni Rézfúvós Kvintett műsora is megérintette a hallgatóság szívét-lelkét. A támogatójegyek összegét, mint minden évben, most is a Zenélő Ifjúságért Alapítvány javára fordítják.
Adventi hangverseny a salgótarjáni zeneiskolában
Fotók: Vendel LajosNool.hu videó
- Nem semmi, mennyi kocsonya! Ebben a nógrádi faluban jól tudják a titkát! – fotókkal, videóval
- Ráadás a négyzeten, izgalom a köbön – az SKSE továbbra sem találta a fogást a kék cápákon – videóval
- Visszavágna a nyírségieknek az SKSE (videó)
- Hogy igazolhatott Doncic a Lakers-be? Az SKSE kosarasai sem értik! (videó)
- Menettel tisztelegtek a doni hősök emléke előtt Kelet-Nógrádban (fotók, videó)