Helyi közélet

2015.05.20. 04:18

Sorozatban nyolcadszor bajnok a Veszprém

fenyvesi

Sorozatban nyolcadszor, összesítésben 23-adszor lett bajnok a Veszprém a férfi kézilabda NB I-ben, miután a döntő második mérkőzésén is legyőzte legnagyobb riválisát, az ezúttal házigazda Szegedet.

A keddi, 31-29-es végeredménnyel zárult összecsapás sokáig paprikás hangulatú volt, rengeteg volt a kiállítás. Az első negyedórát követően a végül 16 gólig jutó Momir Ilic vezérletével fokozatosan elhúztak a vendégek, akik már a félidőben 17-10-re vezettek. A Veszprém ezt megelőzően 1985-ben, 1986-ban, 1992-ben, 1993-ban, 1994-ben, 1995-ben, 1997-ben, 1998-ban, 1999-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2003-ban, 2004-ben, 2005-ben, 2006-ban, 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben, 2011-ben, 2012-ben, 2013-ban és 2014-ben nyert bajnoki címet.

Döntő, 2. mérkőzés: MOL-Pick Szeged - MKB-MVM Veszprém 29-31 (10-17) ------------------------------------------------ A párharcot 2-0-ás összesítéssel a Veszprém nyerte.

[caption id="" align="aligncenter" width="600"] Nagy László csapatkapitány (b) és Mikler Roland, a bajok Veszprém játékosaiMTI Fotó: Kovács Anikó[/caption]

Ebben a szezonban eddig ötször találkozott a két csapat, és mindig a Veszprém győzött. A múlt szombati összecsapáson a Tisza-partiak közel 45 percig remekül tartották magukat ellenfelük otthonában, nagy erőbedobásra kényszerítették a május végi Bajnokok Ligája Final Fourra is készülő Veszprémet, ám "kipukkadtak", az utolsó bő negyedórát elveszítették 9-4-re, a meccset pedig 29-23-ra. A keddi találkozó előtt köszöntötték az utolsó szegedi mérkőzésére készülő Vadkerti Attila csapatkapitányt, akire a következő idényben már nem számít Juan Carlos Pastor vezetőedző. A játékos felnőttként kizárólag a Pick színeiben szerepelt, bajnokságot, kupát, tavaly pedig EHF Kupát nyert, a londoni olimpián negyedik volt a válogatottal. A társak az ő nevével és mezszámával ellátott, "Köszönjük Körte!" feliratú pólóban álltak fel a kezdéshez, a klub vezetői, majd az ellenfél kapitánya, Nagy László is ajándékot adott át a két kisgyermekével a parkettre kifutó játékosnak. Eleinte felváltva vezettek a csapatok, majd 5-5-nél Blazevic és Chema ugrott egymásnak, mindkettőjüket kiállították a játékvezetők. Később is nagy volt a feszültség, sorra jöttek a kétperces büntetések. Az egyik létszámfölényes szakaszból a veszprémiek jöttek ki jobban, majd amikor ők kerültek emberhátrányba, Ilyés egészpályás, üres kapus gólt dobott. Amikor kicsit megnyugodtak a kedélyek, a Veszprém védekezése összeállt, és fokozatosan húzott el, ráadásul Mikler kivédte Parrondo hétméteresét. Nem maradt el az időkérés, ám a 23. percben már 13-8-ra vezettek a vendégek. Különösen Ilic volt elemében, szórta a gólokat. A 17-10-es félidei állásnál már tízszer volt eredményes. A második játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Szeged, amely többször emberelőnybe is került, és sikerült feljebb kapaszkodnia (42. perc: 18-21). A vendégek azonban a nagyon kritikus szakaszokban megfelelően összpontosítottak, és mindig akadt valaki, aki új lendületet adott a csapatnak. A 47. percben, 19-24-nél időt kért a Szeged, de nem tudott közelebb férkőzni, mert ekkor Lékai remekelt, sorozatban háromszor talált be. Ezzel el is dőlt a meccs és vele együtt a bajnoki cím sorsa. Az utolsó másodpercekben Vadkerti jött be a pályára, és ő dobhatta a találkozó utolsó gólját. "Nagyon kemény mérkőzés volt. Azzal nyertünk, hogy előbb kezdtünk el a játékkal foglalkozni, és nagy lett az előnyünk. Tudtuk, hogy jönni fog a Szeged, de szerencsére nem törtünk meg. Egyre nehezebb megnyerni a magyar bajnokságot. Fontos volt, hogy itt is nyerjünk, mert így elegendő időnk lesz felkészülni a BL Final Fourra" - értékelt a lefújást követően Carlos Ortega, a veszprémiek spanyol trénere.