Helyi közélet

2015.04.26. 17:04

NB I: Tovább menetel a Ferencváros

fenyvesi

Magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a Ferencváros a Diósgyőr felett a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában. Az MTK csak 1-1-es döntetlenre volt képes a Nyíregyháza otthonában, így tovább nőtt a Fradi előnye az ezüstéremért folytatott küzdelemben.

A zöld-fehér csapat sorozatban a 15. találkozóján maradt veretlen a bajnokságban. Legutóbb - még október 4-én - éppen a DVTK-tól kapott ki idegenben. A Diósgyőr a mezőnyben egyedüliként továbbra sem nyert mérkőzést az idén, nyolc forduló alatt mindössze három pontot gyűjtött.

OTP Bank Liga, 25. forduló: Ferencváros-Diósgyőri VTK 3-0 (2-0) ----------------------------------- Groupama Aréna, 10 114 néző, v.: Erdős gólszerzők: Mateos (29., 11-esből), Böde (43.), Lamah (54.) sárga lap: Bönig (91.), illetve Németh M. (37.)

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Ferencváros, sorra alakította ki helyzeteit, miközben a Diósgyőr egyáltalán nem tudott támadást vezetni. Szűk fél óráig ezzel együtt nem született meg a hazaiak vezető gólja, mert nem voltak pontosak a befejezések. Aztán egy ártalmatlan helyzetben fölöslegesen elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyes törte meg a jeget, majd a szünet előtt még akcióból is eredményes volt a továbbra is nagy elánnal futballozó FTC. A második félidőre sem változott a játék képe. A DVTK-ban nem volt erő ahhoz, hogy különösebb zavart keltsen a ferencvárosi kapu előtt, a hazai csapat pedig ebben a szakaszban is igyekezett gólokat szerezni, ami egyszer össze is jött neki.