SBTC – Gyöngyösi AK-Ytong 2–1 (0–1)

Salgótarján, tóstrandi sporttelep, 250 néző, vezette: Farkas M. (Zorinácz Á., Török K.).

SBTC: Roma – Liszka, Privigyei, Sólyom (Ludányi, 83.), Dudás – Novák N., Birincsik (Csornij, 26.), Banai – Nagy K., Alapi, Bakos (Radics, 92.). Edző: Oláh Béla.

Gyöngyösi AK-Ytong: Csáki – Gál, Pilinyi, Szilágyi, Fekete – Karacs, Vezsenyi (Vidra, 69.), Antal (Galó, 91.), Tóth G. – Királyvári, Baldauf (Nádházi, 61.) Edző: Dr. Tóth János.

Gl: Novák N. (47.), Nagy K. (61.) ill. Gál (38.). Sárga lap: Vezsenyi (38.), Baldauf (46.), Fekete (50.). Kiállítva: Karacs (94.). Jók: az egész hazai csapat, ill. Tóth G., Gál, Királyvári.

1. perc: Királyvári középre tekert szöglete után az ötös környékén legmagasabbra emelkedő Gál a kapu bal oldalába bólintotta a labdát. 0–1.
  2. perc: Alapi iramodott meg a jobb oldalon, a gyöngyösiek dőltek körülötte, mint a dominó, a Stécé támadója a tizenhatos előtt Novák Norbert elé tálalt, aki futtából kilőtte a kapu bal oldalát. 1–1.
  3. perc: Egy kontra során Alapi a félpálya környékén indította Nagy Károlyt, aki végigsprintelt az üres gyöngyösi térfélen, elvitte a labdát a messze kirohanó Csáki mellett, majd kisodródva a hálóba gurított. 2–1.
A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak: életének 69. évében elhunyt Gecse Ferenc, az SBTC bajnoki bronzérmes csapatának védője. Mindkét együttes a három pont reményében kezdte a mérkőzést, így nyíltsisakos focit láthatott a közönség. A Stécé három támadóval próbálta uralni az összecsapást, de mindkét oldalon sok hiba csúszott az összjátékba. A félidő derekán Birincsik megsérült, és hogy a baj ne járjon egyedül, egy szögletrúgást követően a szemfüles Gálnak köszönhetően a vendégek jutottak előnyhöz. Némi szerkezetmódosítással jött ki a második félidőre az SBTC, majd nem sokkal kezdés után Novák Norbert parádés találatával egyenlített. A megzavarodott gyöngyösiek ellen próbálta a fekete-fehér gárda megszerezni a győzelmet jelentő találatot, amely negyedórán belül sikerült is. A hazai csapat ezután némileg megnyugodott, de továbbra is igyekezett nyomás alatt tartani az ellenfelét. A kitűnően játszó Sólyom kényszerű kiválása után a hátralévő tíz percben jobban figyelt a Salgótarján a védekezésre, de a Gyöngyös már nem jelentett komoly veszélyt a kapura. A Stécé megérdemelten győzött, és nagyon fontos három pontot szerzett.

[caption id="" align="aligncenter" width="1024"] Fotó: Gyurkó Péter[/caption]

Oláh Béla: Úgy gondolom, hogy adtunk egy félidő előnyt az ellenfélnek, nem azt játszottuk, amit kértem a csapattól. A félidőben megpróbáltunk olyan dolgokkal változtatni, hogy más posztokra tettünk játékosokat. A második játékrész teljesítménye alapján azt érzem, hogy megérdemelten nyert a csapat. Ekkor már tette mindenki a dolgát, jobban ráéreztünk a játékra, helyzeteket tudtunk kialakítani, többet tudtuk birtokolni a labdát. Ezeknek köszönhetően még egyszer mondom, hogy megérdemeltnek érzem a győzelmet, főleg annak fényében, hogy egygólos hátrányból sikerült fordítani.

Dr. Tóth János: A győzelemért többet tevő csapat megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Gratulálok nekik a további NB III-as szerepléshez.

(Molnár Zoltán)

További eredmények: Kisvárda–Cigánd 3–0, Tiszaújváros–Putnok 2–3, Hajdúböszörmény–FC Hatvan 1–6, Kazincbarcika–Jászberény 0–0, DVSC-DEAC–Veresegyház 0–0, Budapest Honvéd-MFA–Felsőtárkány 1–0. Szabadnapos: Nyírbátor.