Helyi közélet

2015.04.14. 19:14

BL - Madridi döntetlennel és torinói győzelemmel kezdődtek a negyeddöntők

fenyvesi

Madrid/Torino. (MTI/Reuters) Az Atletico Madrid hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a címvédő Real Madriddal, a Juventus pedig egy góllal verte a vendég Monacót kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A tavalyi döntő "folytatásának" első félidejében a Real alakított ki több helyzetet, de a szlovén Jan Oblak rendre hárított. Szünet után a horvát Mario Mandzukicot könyökölték le a 16-oson belül, de nem kapott büntetőt az Atletico, amely többet birtokolta a labdát, de csak a hajrában tudott igazán veszélyeztetni. Gól azonban nem született, így a Real várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót. A mostani szezonban hét meccset játszott egymással a két csapat, s az Atlético egyszer sem kapott ki.

[caption id="" align="aligncenter" width="600"] Arda Duran (balra) és Marcelo VieiraFotó: (MTI/EPA/Alberto Martin)[/caption]

A másik keddi mérkőzésen az olasz bajnok és listavezető Juventusnak az 57. percben Arturo Vidal büntetője révén sikerült megtörnie a Monaco ellenállását. Az olaszok kezdőcsapatába kilenc meccs után visszatérő Andrea Pirlót a 74. percben lecserélték. A folytatást egygólos előnnyel váró torinói gárda 2003 óta először kerülhet be az elődöntőbe. A Juve francia ellenfelekkel szemben továbbra is veretlen otthon, a Monaco pedig ezúttal sem nyert meccset Olaszországban. A visszavágókat jövő szerdán rendezik.

[caption id="" align="aligncenter" width="478"] Arturo Vidal (jobbra) és Anthony MartialFotó: (MTI/EPA/Di Marco)[/caption]

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések: Atlético Madrid (spanyol)-Real Madrid (spanyol) 0-0

Juventus (olasz)-AS Monaco (francia) 1-0 (0-0) Gólszerző: Vidal (57. - büntetőből)

Szerdán játsszák: FC Porto (portugál)-Bayern München (német) 20.45 Paris Saint-Germain (francia) - FC Barcelona (spanyol) 20.45