2025.05.07. 19:47
Vad dolog történt Kisterenyén, de a kamera mindent felvett – videóval
Négylábú vendégek tettek látogatást reggel Bátonyterenye-Kisterenye Csente nevű városrészén. A dámszarvasok nem először tűntek fel a környéken, azonban ez alkalommal fotóriporterünk videón is megörökítette őket.
Nem ritka jelenség Bátonyterenye Kisterenye városrészében, hogy a családi házak előtt, vagy épp a panelek között dámszarvasok legelésznek nyugodt szívvel, fényes nappal. Így történt ez szerda reggel is, amikor a Csente egyik utcájában figyelt fel Vendel Lajos fotóriporterünk a jövevényekre, akiket meg is örökített videón. A felvételen a három dámszarvas üget végig az egyik utcán, amelynek végére érve kicsit megálltak tanakodni, majd végül úgy döntöttek, hogy „lefelé”, azaz a Szekér Fogadó és a 21-es főút felé vették az irányt.

Forrás: Beküldött fotó
Gyakran betérnek a szarvasok Kisterenyére
Arról korábban már beszámoltunk, hogy Kisterenye néha igazi szafarira emlékeztet. Még februárban írtunk arról, hogy egy 9-10 egyedből álló szarvasrudli gázolt át nagy sebességgel a kisterenyei utcákon, a jelenetet a József Attila és a Csentei út kereszteződésében az egyik olvasónknak sikerül videóra is rögzítenie. Az esettel kapcsolatban a helyiek közül többen megosztották véleményüket. Volt aki megerősítette, hogy hazafele a munkából többször látott már szarvasokat, amikor este legelésztek a füves területeken. Egy másik lakos arra panaszkodott, hogy az állatok nem minden esetben tartják tiszteletben a „telekhatárt”, és bizony előszeretettel falatoztak már az unokájának ültetett folyton termő málnából és a temetőbe szánt krizantémokból is.
Arról is beszámoltunk már, hogy Salgótarjánban is gyakran feltűnnek a szarvasok.
Ezeket is ajánljuk: