2025.02.05. 14:08
Boka- és tengelytörő csapdák Salgótarjánban: egy rossz mozdulat, és hívhatod a mentőt
Egy séta a városban jó alkalom lehet a kikapcsolódásra. Könnyen balesettel végződhet azonban, hisz számos veszély leselkedik ugyanis a járókelőkre Salgótarjánban, miután több felé beszakadt járdaszakaszokat, sérült aknafedeleket kell kerülgetni. Az önkormányzat egy új jelzőrendszer kialakításán dolgozik.
Nem egyszer találkozhatnak a járókelők és az autósok azzal a jelenséggel, hogy egy-egy úthiba, vagy sérült járda, aknafedél hetekig, akár hónapokig csúfítja a közterületeket Salgótarjánban. Az elhúzódó javítások az esztétikai problémán kívül akár baleseteket is okozhatnak. A városvezetés egy új jelzőrendszer kialakításán dolgozik, ahova minden bejelentést várnak majd.

Fotó: Hüvösi Csaba / Forrás: Nool.hu
Komoly balesetet okozhat a beszakadt járdaszakasz
Jó esetben terelőtáblák hívják fel a figyelmet a hibákra, vagy kordonszalaggal kerítik körbe az érintett területet, azonban az is előfordul, hogy egy-egy beszakadt aknafedél jelöletlenül tátong a járda közepén, így, aki nem néz a lába elé, akár komoly sérüléseket is szenvedhet. Egy ilyen hibára hívta fel a figyelmet olvasónk, fotókkal bizonyítva, hogy a Budapesti úton több helyen is be van szakadva a járda. Ezeket a gödröket semmi sem jelzi, így a gyanútlan járókelők, akik nem néznek a lábuk elé, vagy sötétedés után járnak az adott területen akár a lábukat is törhetik.
Nem ez az egyetlen olyan hely Salgótarjánban, ahol úthibák, sérült járdaszakaszok csúfítják a városképet és jelentenek veszélyt a közlekedőkre. A Kossuth Lajos úton, a Nemzeti étterem előtt például hetek óta egy tábla zárja le a kanyarodó sávot, de a Munkás úton egy beszakadt aknafedél is hosszú ideje várja, hogy felújítsák, egyelőre azt is csak körbekerítették. Még lehetne sorolni a helyszíneket, hiszen a belváros közterületein nem szokatlan az előző látvány, ami a legutóbbi salgótarjáni közgyűlésen is szóba került.
Változást ígér az önkormányzat
– Szeretnénk változtatni azon, hogy a különböző, városszerte felmerülő hibák hosszú ideig rontsák a városképet és az itt élők komfortérzetét. Megoldáskén egy új jelzőrendszer kialakításán dolgozunk, amelynek segítségével hatékonyabban és gyorsabban megoldódhatnának a közterületeken keletkező hibák – fogalmazott a téma kapcsán Tolnai Sándor alpolgármester.
A járókelők és a salgótarjániak a városüzemeltetési irodán már most is bejelenthetik az észlelt problémákat. A későbbiekben egy elektronikus felületet is kialakítanak, amelyből a feltüntetett hibákon túl az adott ügyben illetékes társaság és a javítás várható időpontja is kiderül. Az alpolgármester arra is kitért: sok esetben nem az önkormányzat cégeit érintik ezek a feladatok, általában a külsős cégek által végzett munkák miatt húzódik el egy-egy javítás.