2025.01.14. 06:50
Így léphetnek kapcsolatba a Teremtővel a Szentkútra érkezők
A tél az elcsendesedés, a befelé fordulás időszaka Mátraverebély-Szentkúton. Egyéni és csoportos lelkigyakorlaton vehetnek részt ebben az időszakban a zarándokok.
Mátraverebély-Szentkúton elkezdődött a csendes időszak, amikor a zarándokok azért keresik föl a kegyhelyet, mert szeretnének elvonulni, szorosabb kapcsolatba lépni a Teremtővel – adták hírül a kegyhely közösségi oldalán. Hozzátették: ezt támogatva a ferences szerzetesek lelkigyakorlatokat szerveznek, amelyek segítségével egyénileg és csoportosan egy-egy problémára, élethelyzetre kínálnak megoldást.

Forrás: Facebook/Mátraverebély-Szentkút, Nemzeti Kegyhely
Sokan vágynak a lelkigyakorlatra
Párkeresők, gyermekre vágyók is kaphatnak segítséget szakemberek, lelki vezetők segítéségével, de aki szeretne több napra elvonulni és csak csendben lenni, imádkozni, annak az egyénileg vezetett lelkigyakorlat nagyon sokat adhat. Ez utóbbira lesz lehetőség január 23. és 26. között, Takács Klarissza nővér vezetésével. Erre az alkalomra január 16-ig, csütörtökig jelentkezhetnek az érdeklődők.